MEB Müdür Yardımcısı Ne İş Yapar

0

MEB Müdür Yardımcısı Ne İş Yapar?

MEB müdür yardımcıları, görev yaptıkları okuldaki resmi işlemlerden sorumlu olan kişidir. Okuldaki düzenleme ve denetleme işlerinden sorumludur. Okul müdürünün işlerinde yardımcı olmaktadır.

MEB Müdür Yarımcısı Olmak İçin Ne Okumak Gerekir?

Milli eğitim bakanlığına bağlı müdür yardımcısı olmak için bazı şartalar vardır. Bu şartların başında okunan okul ve alınan eğitim gelmektedir. MEB müdür yardımcısı olmak isteyen kişilerin yüksekokul mezunu olması gerekmektedir. Ve öğretmen olarak görev yapmış olmaları gerekmektedir.

 MEB Müdür Yardımcısı Mülakat Aşamaları Nelerdir?

İlk olarak yazılı sınava başvuru yapılır. Daha sonra sınav sonucunda barajı aşan kişi sözlü mülakata girer. Bu mülakatta adaya sorular sorulur ve sorulardan sonra alınan cevaplara göre değerlendirme yapılır.

MEB Müdür Yardımcısı İşe Alım Süreci

MEB müdür yardımcısı olabilmek için en az 4 yıl öğretmenlik görevi yerine getirmiş olmak gerekmektedir. Daha sonra MEB tarafından yapılan yazılı sınava girilmeli. Bu sınavda başarı sağlayan kişiler mülakata girerek olumlu sonuç almaları gerekmektedir. Mülakatı kazanan kişiler atama ile göreve gelirler.

 MEB Müdür Yardımcılığı Mülakatında sorulan sorular?

MEB müdür yardımcılığı mülakatında genel kültür ağırlıklı sorulara sorulmaktadır. Belli bir konu yoktur. Sorular her alandan gelebilir. Bu sorulardan bazıları şunlardır;

  •         Cumhurbaşkanlığı görevine kimler aday gösterilebilir?
  •         Ermeniler ile savaştığımız cephe hangisidir?
  •         İlk olarak hangi mescit de namaz kılınmıştır?
  •         31 Mart olayı hangi olay ile bastırılmıştır?
  •         İlk Türk kadın romancının adı nedir?

Gibi birçok soru çıkabilmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir