MEB Güvenlik Sertifikası

0

MEB Güvenlik Sertifikası

Milli Eğitim Bakanlığının güvenlik sertifikası öncelik olarak ne demek sizlere bunu tanımlayalım. Milli Eğitim Bakanlığına ait Okul ve Kurumların var olan sitelerine güvenli olarak İnternet Erişimi sağlanmasına denilmektedir. Bu sertifika sayesinde artık Okul ve Kurumlara ait sitelere güvenli şekilde giriş yapabileceksiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için sizlere sırasıyla sunduğumuz işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  • MEB GÜVENLİK SERTİFİKASINI İNDİRME SİTESİ

Alt kısımda belirtmiş olduğum linke tıklayarak MEB Güvenlik Sertifikası sitesini ziyaret ediniz.

http://sertifika.meb.gov.tr/

Siteye erişim sağlamanız sonucunda, alt kısımda yer alan resim görüntüsüne benzer bir ekran karşınızda olacaktır. Bu ekran üzerinde kırmızı yuvarlak içerisinde yer alan yazıya tıklayarak gerekli olan sertifika yükleme dosyasını bilgisayarınıza indiriniz.

Üst kısımda belirtmiş olduğum kırmızı yuvarlak içerisinde yer alan “ MEB SERTİFİKASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ “ yazıya tıklamanız sonucunda alt kısımdaki gibi bir dosya gelecek ve bu dosyayı masaüstüne yükleyin.

Masaüstüne yüklemiş olduğunuz MEB_SERTİFİKASI.cer dosyasına 2 kez tıklayarak çalıştırmanız sonucunda alt kısımda ki gibi bir ekranla karşılaşmış olacaksınız.

Dosyamıza bu kısımda Aç diyerek devam ediyoruz. Sonrasında ise karşımıza program açılarak Sertifika Bilgisi hakkında bir konum çıkacaktır. Bu konum üzerinde yer alan Sertifika yükle yazısına tıklıyorsunuz. Örnek resim alt kısımda ki gibidir.

Sertifika yükle kısmına bastıktan sonra Sertifika alma sihirbazı ile karşılaşacaksınız. Bu kısımda da herhangi bir kısmı değiştirmeden direk olarak İleri butonunu seçerek devam ediyorsunuz.

Örnek Resim Alt kısımda ki gibidir.

İleri sekmesine tıklamanız sonucunda da depolama alanına yerleştireceğimiz bölümle karşılaşacaksınız. Bu bölümde “ Tüm sertifikaları aşağıdaki depolama alanına yerleştir. “ kısmını seçerek Gözat sekmesine tıklıyorsunuz.

Örnek Resim Alt Kısımda ki gibidir.

Daha sonra karşınıza çıkacak olan Sertifika Depolama Alanını Seç kısmından da “ Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri “ bölümünü seçerek Tamam butonuna basınız.

Örnek Resim Alt kısımda ki gibidir.

Seçme işleminden sonra Sertifika Alma Sihirbazı ekranı ile tekrar karşılaşacaksınız. Bu bölümde de direk olarak İleri butonuna basarak son bölüme ilerleyin. İlerlemiş olduğunuz bu son kısımda Sihirbazı tamamlama bölümüne gelmiş olacaksınız.

Örnek Resim Alt Kısımda ki gibidir.

Bu bölümle karşılaşmanız sonucunda son yazısına tıklayarak artık MEB Güvenlik işlemini tamamlamış olacaksınız. Bu işlemin faaliyete geçmesini istiyorsanız, bu işlemi tamamlamanız sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Diğer Sertifikalara ve Detaylı Bilgilerine Buradan Ulabşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir