Matematik Mühendisi

0

Matematik Mühendisi Matematik Mühendisi Ne İş Yapar?

Bankacılık da ve endüstri sektöründe matematik yolu ile çözülmesi gereken sorunları analiz edip çözüm yollarını araştırıp geliştiren kişidir. Matematik mühendisi tıpkı matematik de bulunan formüller gibi sorunlar karşısında formüller geliştirip bunları çözümleyen bir kişidir. Bu sorunlar karşısında çeşitli yöntemler geliştirir.

Matematik Mühendis Çalışma Şartları

Çalışma esnasında bilgisayardan , hesap makinesinden , çeşitli araç ve gereçlerden yararlanır. Matematik mühendisi olabilmek için kişinin sayılarla arasının çok iyi olması , dikkatli ve sorumluluk sahibi olması ve mantığını çok iyi kullanabilmesi gerekir. Çalışma sırasında büro ortamında kapalı alanlarda genelde tek başlarına olurlar. Masa başında sayılarla uğraşırlar yanların da insanlar olabilir onlarla fikir alış verişi yapabilirler.

Matematik Mühendisi Olmak İçin Hangi Bölümde Okumak Gerekir?

Matematik mühendisi bölümü üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Mühendisliği bölümün de okutulmaktadır. Eğitim süresi dört yıldır. Matematik mühendisi olmak isteyen kişilerin matematik ve türkçe dersleri çok olmalıdır.

Matematik Mühendisi Nerelerde Çalışabilirler?Matematik Mühendisi

Bu bölümden mezun olan kişilerin iş bulma olanakları oldukça geniştir. Bankalar da özel veya devlet fark etmez görev alırlar. Sigorta şirketlerinde çalışma olanakları vardır. Ayrıca develet ve özele bağlı çeşitli projeler de yer alabilirler. Ayrıca bilgisayar biliminin ve endüstrinin gelişmesi ile iş olanakları artmıştır. Bununla birlikte çeşitli fabrikalar ile anlaşarak endüstrinin daha da gelişmesi için fabrika laboratuvarlarında da iş bulabilirler. Eğitim sırasında devlet burs ve kredileri , yurtlar , özel burslar tüm bu imkanlardan yararlanabilirler.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir