Matematik Bölümü

0

Matematik BölümüMatematik Bölümü 

Matematik bölümü okuyan bir kişi üniversitelerin fen edebiyat fakültelerinden mezun olanlardır. Burada aldıkları eğitim tamamen matematik üzerine ve matematiğin tarihçesi üzerinedir.

Nerelerde Çalışabilirler?

Matematik bölümü mezun kişiler formasyon alarak öğretmenlik yapabilirler. Eğer öğretmenlik yapmak istemiyor ise bankalar da , şirketler de , fabrikalar da çalışabilirler. Çok geniş bir çalışma alanına sahiplerdir.Matematiği seven kişiler bu işi çok rahatlıkla yapabilirler ancak sevmiyorsa işi biraz zor olabilir. Çünkü matematik her zaman mantık ve sevmeyi gerektirir. Öğretmenlik yapabilmek için mezun olduktan sonra formasyon belgesi almalı ve milli eğitim bakanlığına başvuru yapmalıdır. Gerek devlet de gerekse özel de iş bulabilir. Dershaneler de veya kurslar da öğretmenlik yapabilir. Özel de veya devlet de çalışabileceği gibi kendi özel ders de verebilir.

Çalışma KoşullarıMatematik Bölümü

Sürekli öğrencileri ile ilgili olmalı ve matematiği sevdirecek şekil de anlatmalıdır. Mezun olduktan sonra iş bulmak bazen zor olabilir nedeni ise ; bölüm mezunu olarak çok fazla kişinin mezun olmuş olmasıdır. Burada kişiye çok iş düşmektedir. Kişi eğer gerçekten çabalar ve isterse iş bulabilir. Formasyon belgesi almak da biraz zorlayıcı olabilir. Çalışma koşulları genelde kapalı ortamlar olacaktır ve sürekli etrafında insanlar olacaktır. Muhattap olduğu kişiler öğrenci , müşteri ve patronları olacaktır bu nedenle insan ilişkileri oldukça iyi olmalıdır. Matematik sayısal zekayı oldukça geliştiren bir bölümdür.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir