Marmara Üniversitesi Mazeret Dilekçesi

0

Marmara Üniversitesi Mazeret Dilekçesi

Marmara Üniversitesi Mazeret Dilekçesi Nedir, Neden Yazılır?

Marmara Üniversitesi’nde öğrenci olup, farklı nedenlerle sınava giremeyen öğrenci tarafından yazılan dilekçe mazeret dilekçesi olarak adlandırılır. Mazeret dilekçesi, sınav günü her hangi bir nedenle sınava giremeyen öğrenci tarafından, sınava girmeme nedeninin belirtildiği bir dilekçedir. Eğer bu şekilde bildirim yapılmadan sınava girilmemiş olunursa, öğrenci ders ile ilgili bir nota sahip olamayacağı için; o dersten başarısız sayılır.

Marmara Üniversitesi Mazeret Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Marmara Üniversitesi’nde öğrenci olup vize ya da final sınavlarına herhangi bir nedenle sınava girmeyen öğrenci mazeret dilekçesi ile, sınava girememe nedenin belirtmiş olur. Dilekçe değerlendirildikten sonra eğer mazeret geçerli görülürse, öğrenci telafi sınavlarına girmeye hak kazanır. Telafi sınavları, sınava girmeyen ve mazeretini bildiren öğrenciler için yapılan bir sınavdır.

Marmara Üniversitesi Mazeret Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Mazeret dilekçesi yazılırken öncelikle fakülte dekanlığına hitaben yazılır. Marmara Üniversitesi   ….. Fakültesi Dekanlığına gibi,… Daha sonra okunulan bölüm ve okul numarası, ad ve soyad, eğitim- öğretim yılı ve dönemi, vize ya da final olduğu yazılarak mazeret nedeni bildirir. Mazerete yönelik belge dilekçeye mutlaka ilave edilir. Dilekçede istek arz edilerek bildirilir. Tarih ve imza,iletişim bilgileri dilekçe sonuna yazılır.

Marmara Üniversitesi Mazeret Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Dilekçe okunulan fakültenin dekanlığına hitaben yazıldığı için, bölüme ait öğrenci işlerine teslim edilerek, değerlendirme sonucu beklenmelidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir