Maliye Bakanlığı Personel, Eleman, Memur Alımı Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı 2014

0
[ads]

Maliye Bakanlığı Personel Eleman Memur Alımı Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı 2014

Maliye bakanlığı personel eleman memur alımı defterdarlık uzman yardımcısı alımı 2014 yılında gerçekleştirilecek sınavlar sonucunda yapılacaktır. Maliye Bakanlığı, alacağı 276 defterdarlık uzman yardımcılarını, taşra teşkilatlarında değerlendirmek üzere istihdam olanağı sağlayacağını duyurdu.

Maliye Bakanlığı’na defterdarlık uzman yardımcısı alımı

Edinilen bilgiye göre Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından verilen talimatla taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere test usulü yapılacak sınavlar sonucunda 276 kişi iş sahibi olacak. Yapılan test sınavından sonra bir de sözlü sınav yapılacağı edinilen bilgiler arasında. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sözlü sınavın 24 Kasım 2013 tarihinde yapılacağı ve bu sınav sonucunda başarılı olan adayların işlerine başlayacağı bildirildi.

5534-maliye-bakanlığı

Yapılacak olan bu sınava en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bu bölümlere denkliği YÖK tarafından onaylanmış üniversitelerden mezun kişiler başvurabileceklerdir. Başvuracak adayların 2012 ve 2013 yıllarında yapılmış olan KPSS’nin KPSSP39, KPSSP40, KPSSP42, KPSSP56, KPSSP118 puan türlerinden en az 70 almış olmaları gereklidir. Atama yapılacak kadro sayısının en fazla 20 katı kadar aday KPSS den aldığı puan sıralamasına göre ilk sıradan itibaren sıralanarak yazılı sınava çağırılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylara yazılı sınavda iktisat, maliye, hukuk ve muhasebe alanlarından sorular yöneltilecektir. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

 Maliye Bakanlığı’na defterdarlık uzman yardımcısı alımı için TIKLAYINIZ.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir