Mali Müşavir Maaşı 2018

2

Mali Müşavir Maaşı 2018

Mali müşavir ne iş yapar?

Mali müşavir belirli kurumlarda görev alan bireylerdir. İşleri olcukça kafa yorucudur.

Mali müşavir görevleri nelerdir?

  • Vergi beyannamelerini düzenler.
  • Özel kurumların sosyal sigortalar kurumu ile ilişkilerini sağlıklı kılar.
  • Muhasebe sistemini kuran kişidir.
  • Geliştiricidir.

Mali müşavirler nerelerde çalışabilirler?

Mali müşavirler firmalarda ve birçok kuruluşça çalışabilirler. Genellikle finansal konularda danışmanlık yaparlar.

Mali müşavir ne kadar maaş alır?

Ülkemiz genelinde mali müşavir işleri ile ilgilenen birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Bu iş ile ilgilenen birçok vatandaşımız büyük emekler ile iyi makamlara gelebilmişlerdir. Bu işte zorluk seviyesinin çok üst düzeyde olması birçok vatandaşın bu işi bırakıp başka işlere yönelmesine neden olmaktadır. Mali müşavir maaşı 2018 senesinde zamlanması beklenmektedir. Bu işin maaşı fazlası ile boldur. Zammın çok büyük farklar yaratmayacağı gelen bilgiler arasındadır. Bir mali müşavir memuru işe başlangıçta 8-10 bin lira gibi bir ücret ile başlamaktadır. İşinde başarı yakalayan kişiler ise 20-30 bin lira gibi bir ücret almaktadır. Bu işte yeminli müşavir arkadaşlar çok iyi paralar kazanmaktadır. Yeminli bir müşavir 40-50 bin lira gibi bir ücret almaktadır.

2018 Mali müşavir maaşının %3-4 arasında artması beklenmektedir. Rütbeden rütbeye değişecek olan bu zam ortalama 250-1000 lira olarak artış beklenmektedir. Mali müşavir olabilmek için sabırlı ve çalışkan olmak gerekmektedir. Bu işte sabır çok önemlidir. Her insanın yapabileceği bir iş değildir. Oldukça yorucu ve kafa yoran işler arasında ilk sıradadır. Fakat parasının çok iyi olması da bir tür moral kaynağı olmaktadır. Zam 2018 Ocak ayında kesinlik kazanacağı belirtildi. En rütbeli kişilerin maaşına 1000 lira zam yapılması beklenmektedir. İşe yeni başlayan kişilerin ise 250-300 lira arasında bir zam yapılması beklenmektedir. Zamlar yeni yılda netlik kazanacaktır. Ayrıntıları sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Mali MüşavirHaftada kaç Saat Çalışır? 40
Mali Müşavir Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 7498 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 775 TL (%8)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 8573 TL (Ocak 2017)
Paylaş

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ATİLLA

HADİBE 8 BİN MAAŞ ALAN MALİ MÜŞAVİR KAÇTANEVAR İNSANLARI YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYİN EN DANDİK MESLEK EMEGİNİN KARŞILIGINI ALAMADIGIN 4 bin veren firma bulursan şükret 40 saatmış oda yalan işveren köle gibi çalış tırıyor

Ali veli

Isveç teki mali musavirlerden mi bahsediyorsunuz.2500 e çalışan geri zekalı
Meslegi ayak altına seren arkadaşlar olduğu sürece bizim maaşlar bu seviyeye gelmez.insan ne yaparsa kendine yapar.aklim olsa avukat olurdum birbirine sahip çıkan stajyerini destekleyen insanlar.