Maaş Pazarlığı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

0

Maaş Pazarlığı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm Dünya’da ve Türkiye’de işsizlik halen bir sorun olarak devam etmektedir. Aileler bu konuda çocukları için endişelenip, kurslara ve özel üniversitelere yığınla para harcamaktadır. Aileler üniversite ve kursların yanı sıra manevi olarak da destekçileri olmaları gerekmektedir. Çocuklarına küçük yaşlardan itibaren ufak ufak sorumluluklar vererek iş hayatına kolay adapte olmasını sağlayabilirler.

İşverenlerin işçilerinden tek istediği verimli ve uzun süreli bir çalışma dönemidir. Verilen işin zamanında hatasız bir şekilde teslim edilmesi, sorumluluklarını tam olarak yerine getirmesi gibi iş görevlerini aksatmayacak ve şirkete yararlı olacak personeller istenmektedir. Diğer personellerden ne kadar iyi olduğunuzu yetenekleriniz göstererek ispatlayabilirsiniz. Bu şekilde işverenin gözleri üzerinizde olacak ve gerekli üst mevkii görevini sizlere sunacaktır.

Mesleğinizi En İyi Şekilde Yerine Getirdiğinizi İşverene Göstermek  

Hayat zaten zor, bir şey değişmiyor demek ne yazık ki başarılı olmanızı engelleyecektir. Bütün gün saate bakıp eve erkenden gitmek için akrep ve yelkovanla yarışmak başarısızlığın kapısını açmaktadır. Peki daha iyi olabilmek için ne yapmanız gerekiyor? Tabii ki kalitenizi ortaya koymanız gerekiyor. İşverenlerin bir kişi de dikkate ettiği en önemli ayrıntı ne kadar çok iş değiştirdiğidir Yaşınız kadar iş değiştirdiyseniz işveren size güvenmeyecektir. Uzun süreli iş hayatı tecrübe kazandırmakla birlikte sorumluluk sahibi olduğunuzu göstermektedir.

İşveren ile Maaş Görüşmesi

Bu yüzden işveren ile maaş pazarlığına oturduğunuz da kendinizden emin bir şekilde konuşmanız gerekmektedir. İş yerine ne kadar fayda sağlayacağınızı deneyimsizlerinizi anlatarak net bir şekilde istediğiniz maaşı söylemelisiniz. Bu konuşmalar her zaman işvereni etkilemektedir. Ayağı yere sağlam kişiler ile çalışmak her işveren için önemli olmaktadır.

Güncel İş İlanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

İş Başvurusu CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir