Lucescu Maaş

0

Lucescu 2017’de ne kadar maaş alacak?

Mircea Lucescu şuan da 72 yaşında eski Rumen futbolcudur. Futbol hayatının son bulmasından sonra teknik direktörlüğe 1981 yılında başlamıştır. Romanya’da oldukça başarılı işler yaparak Romanya Milli Futbol Takımı’na da Hagi’yi kazandırmıştır. Bu anlamda da çok yararlı bir teknik adamdır. Bu kalitesi ile 3 adet ödül sahibi olmuştur. 2001, 2002 ve 2004 yıllarında farklı ödüllerin sahibi olmuştur.

Lucescu MaaşLucescu Kimdir? Ve Türkiye’deki yeri nedir ?

2000 yılında teknik direktör olarak Galatasaray Spor Kulübü’ne gelmiş ve geldiği yılda Avrupa şampiyonluğunu Real Madrid’i yenmesi ile kazandırmıştır. İlk Avrupa şampiyonluğunu da bu şekilde yaşayan Lucescu daha sonrasında gönderilmiş ve teknik direktörlüğe Beşiktaş’ta devam etmiştir. Toplam 4 yıl kadar Türkiye’de görev yapan teknik direktör ardından farklı takımlarda görev yapmaya devam etmiştir. Şuanda da tekrar Türkiye’ye teknik direktör olarak gelmektedir. Ancak bu sefer Türkiye Milli Takımı’nı yönetme görevi ile gelmektedir.

2017 Lucescu’nun Alacağı maaş ne kadar ?

Fatih Terim ardından Lucescu, eski teknik direktörün kazandığı ücreti istedi ancak görüşmeler ile 2.5 milyona, 2 + 1 yıl şeklinde bir kaç gün öncesinde anlaşmaya Türkiye Futbol Federasyonu ile varmıştır. Tecrübeli teknik direktör ile bu anlaşma öncesinde Amilli Takımı yardımcıları tarafından Lucescu’ya bilgi verilmiştir. İmzalar 14:30 sularında düzenlenen imza töreni ile yeni A Milli Takımı Teknik Adamı olduğu kesinleşmiştir. Ülkemiz futbol takımının başarılı olması yeni teknik adamın elinde olmaktadır.

Fatih Terim’in 2017’de Alacağı Maaş Belli Oldu! Hemen Öğrenin!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir