Lise Stajyer Maaşı 2018

0

Lise Stajyer Maaşı 2018

Lise Stajyeri Ne İş Yapar?

Stajyerlik süreci kişinin çalışma alanında acemiliğini atması ve yapılacak işler konusunda bilgi sahibi olması anlamında gerekli olan bir uygulamadır. Stajyer konumda olan kişi yapılacak alanın işi ne ise bu alanda küçük işlerden başlayarak çalışma sürecine adapte olması amaçlanır. Çalışma hayatına ilk adım olarak belirtilen bu dönem aslında ileride başarılı olabilmek için en iyi şekilde değerlendirilmesi gereken süreçlerden biridir. Stajyer konumunda olan kişi alanı ve yetkin olduğu iş ne ise o dallar üzerinde çalışmaya başlar.

Lise Stajyerinin Görevleri Nelerdir?

Lise stajyeri kabul edildiği şirketlerde okuduğu bölüme göre konumlandırılırlar. Muhasebe bölümünü bitiren bir kişi için en basit olan, daha yüzeysel işler ile başlanarak ileriki süreçlerde yetkinlik düzeyi arttırılarak çalışma sektöründe özgüven sahibi olması amaçlanır. Bunun gibi pek çok bölümde kendini geliştirmek isteyenlere olanaklar tanınır. Stajyer çalışana verilen görevler kişinin yetenekleri, yapabileceği iş yükü ve şirketlerin belirlediği çalışma prensiplerince belirlenir.

Lise Stajyeri Nerelerde Çalışabilir?

Lise öğrenimi bittikten sonra eğitim verilen alanlar çerçevesinde staj gören, ya da mesleki liselerden sonra zorunlu staj gören kişiler kendi alanlarında staj süresini tamamladıktan sonra eğitim aldıkları alan için uzman kadrosuna dahil edilerek çalışmaya başlamaktadır.

Lise Stajyeri Ne Kadar Maaş Alır?

Meslek liselerinde eğitim alan öğrencilerin staj yapma zorunluluğu gereği öğrencilere staj ücreti ödemesi yapılması kanun gereğince zorunludur. Bu nedenle yasal çalışma kapsamına alınan stajyer çalışanlara devletin belirlediği tutara göre ödeme yapılır. 2018 Yılı stajyer maaşları bu yılın net asgari ücret tutarına göre ödenir.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir