Lise Nakil Dilekçe Örneği

0

Lise Nakil Dilekçe Örneği

Mevcut olarak eğitim gördüğü eğitim kurumundan, başka bir eğitim kurumuna geçiş yapmak isteyenlerin, belirlenmiş şartlara uygun olması gerektiği gibi, yine hazırlanması gereken bir dilekçe örneğine göz atarak, buna uyumlu bir şekilde dilekçelerini ilgili kuruma, belirtilmiş olan tarihler aralığında teslim etmesi gerekmektedir. Lise nakil işlemleri, ilgili kurumların belirlemiş olduğu tarihler arası mümkün olurken, gereken şartların taşınması da önemli olmaktadır.

 

Nakil ettirmek için ne yapmamız gerekiyor?

                Öğrencinin, bazı durumlar dolayısı ile mevcut olarak eğitim gördüğü her hangi bir liseden, aynı il ya da ilçe olmak üzere, yine başka bir il ya da ilçede bulunan her hangi bir okula nakil işlemlerinin gerçekleştirilmesi için, öğrenci velisi tarafından hazırlanan dilekçenin ilgili kurumuna teslim edilmesi gerekmektedir. Örnek olarak; MEB bünyesinde örnek bir şablon hazır halde bulunurken, dilekçe örneği ise şu şekildedir.


Lise Nakil Dilekçesi

……………………. LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

2017-2018 Öğretim yılı içerisinde okulunuz ./. sınıfı . numaraları ve ……………………………  T.C Kimlik numaralı öğrencisi ………………….. ’ nın nakil işlemlerinin

………………………………………………………………………………….Lisesine  yapılmasını istiyorum.

Gereğini arz ederim.

…../…../2017

 

Öğrenci Velisi İmza

Veli Cep telefonu numarası    :

İkametgâh                   Adresi  :


Dilekçe düzenleme işlemleri

Eğer ki, hazır olan dilekçeyi kullanmak isteyen öğrenci velileri var ise; bu durumda, Word ortamında yukarıda yer alan şablonu direkt olarak düzenleyebilirler. Düzenleme işlemleri bittikten sonra, bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına özen gösteriniz. Nakil işlemleri için sonrasında gerekli olan belge ve evraklar da, ilgili kuruma eksiksiz olarak ve zamanında teslim edilmesi gerekmektedir. Konu hakında daha detaylı bilgi ve iletişim için, ilgili kurumun telefon numarasından direkt olarak destek alınabilmektedir. Konu hakkında farklı başlıklara göz atmak için, web adresi üzerinde yer alan farklı içeriklere ulaşılabilir.

Diğer Dilekçe Örneklerine Burdan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir