Lise mezunu Özgeçmiş Örneği

0

Lise mezunu Özgeçmiş ÖrneğiLise mezunu Özgeçmiş Örnekleri

İş bulmak için atacağınız ilk profesyonel adımdır CV hazırlamak. Özgeçmişinizi başarılarınızı sıraladığınız bir kağıt olarak değil de onun yerine kendinizi tanıttığınız bir belge olarak düşünürseniz daha verimli olacaktır.

Lise, üniversite ya da ilkokul fark etmez her özgeçmişte bulunması gereken ortak bilgiler ise kariyer hedefleriniz, beklentilerinizdir.

lise mezunu CV’si hazırlamadan önce eğitim bilgilerinizi değil de var ise daha önceki iş başarılarınızı ortaya çıkartın. Eğer henüz mezunsanız hobileriniz, işten beklentileriniz ve kariyer planlarınız kısmını önce yazın ve öne çıkartın.

Lise mezunu CV’si ile mutlaka sadece lise mezunu aday arayan yerlere başvurun. Eğer dire CV hazırlamakta zorlanıyorsanız, kariyer siteleri üzerinden taslakları kullanarak yardım alabilir özgeçmişinizi hazırlayabilirsiniz.

Tüm özgeçmiş türlerinde ise dikkat etmeniz gereken noktalar;

  • İmla kuralları,
  • Sayfa düzeni,
  • Aynı yazı tipi, aynı büyüklükler ile yazmak,
  • Çok uzun cümlelerden kaçınmak,
  • CV’ye koyacağın fotoğrafını düzgün seçmektir.

Bir özgeçmişin en önemli noktası ise fotoğrafınızdır aslında çünkü insan kaynakları eline sizin CV’nizi ilk aldığı anda baktığı yer adınız soyadınız ve fotoğrafınızdır. Yani ilk ön yargıyı sizi daha önce hiç görmemiş birinde doğru bir şekilde oluşturmak için fotoğrafınızı doğru seçmelisiniz.

Arka fon düz renk olmalı, üzerinizde gömlek, ceket tarzında resmi bir kıyafetin olduğu fotoğraflarınızı tercih etmelisiniz. Ne çok fazla gülmelisiniz ne de çok sert bakmalısınız.

Lise Mezunları İçin Hazırladıklarımız!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir