Lise mezunu CV örnekleri

0

Lise mezunu Özgeçmiş örnekleri

Lise mezunuyum ben iş bulamam diye düşünmeyin. Eğer nasıl CV hazırlayacağınızı biliyorsanız her zaman iş bulabilirsiniz. Özgeçmişiniz sizi daha hiç görmemiş insanlara anlatan belgedir ve bu belgeyi ne kadar doğru hazırlarsanız o kadar öne çıkarsınız.

Tabi ki başvuracağınız pozisyonlar üniversite mezunu ile aynı olamayacak. Meslek liseleri, Anadolu lisesi ve düz liselerden mezun olmanıza göre yazacağınız bilgiler de elbette değişecek. Çünkü bir meslek lisesi öğrencisi mutlaka staj ve iş deneyimine sahiptir. Ancak bir Anadolu lisesi veya düz lise öğrencisi ise daha çok dil bilgisine sahiptir. Bu durumda öne çıkarmanız gereken noktalar farklı olacaktır. Peki, bir lise mezunu CV örneği nasıl olmalı? Hangi sıralamaya göre hazırlanmalı? Bakalım.

CV’de Kişisel bilgiler nasıl yazılır

Bu kısım profesyonellerden, yeni mezunlara kadar herkes için aynıdır. Nerede yaşadığınız, iletişim bilgileriniz gibi bilgiler doğru bir şekilde buraya yazılmalıdır.

CV’de Eğitim bilgileri nasıl yazılır?

Siz nihayetinde yeni mezunsunuz ve bir yeni mezun olarak CV hazırlarken öne çıkarmanız gereken eğitim bilgilerinizdir. Buraya var ise okul hayatınızda elde ettiğiniz başarıları da ekleyebilirsiniz.

CV’de İş/staj deneyimi nasıl yazılır?

Meslek lisesi grubu için iş deneyimi kısmı hemen eğitim bilgilerinden sonra gelmelidir. Staj bilgilerinizi girerken işe giriş- çıkış yaptığınız tarihleri ve tam olarak ne iş yaptığınızı bir cümle ile belirtmelisiniz.

CV’de Beceriler nasıl yazılır?

Bu kısım ise diğer lise grupları için hemen eğitim bilgilerinden sonra gelmelidir.

Dil bilgileriniz, var ise bildiğiniz bilgisayar programları, bunların dışında lise boyunca katıldığınız aktiviteler, gittiğiniz kurslar bu bölümde yazılmalıdır.

CV’de Referanslar nasıl yazılır?

Referansınız var ise bu bölüme yazabilirsiniz. En fazla iki referans genel olarak yeterli oluyor. Ancak referansınız yok ise sırf referans yazabilmek için bu bölümü özgeçmişinize eklemeyin.

Lise Mezunları için CV Hazırlama Yöntemleri

lise-cv-ornegi

Lise CV Örnekleri İNDİR

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir