Linkedinde Nasıl Bağlantı Kurulur?

0

Linkedinde Nasıl Bağlantı Kurulur?

Linkedinde Nasıl Bağlantı Kurulur?

Eğer istediğiniz gibi bir işte çalışmak ve hayalinizdeki mesleği yapmak istiyorsanız, linkedin bünyesinde etkili bir profile sahip olmanız ve gerekli alanlarla bağlantı kurmanız yeterlidir. Yapmanız gereken bağlantılarınızı genişletmek ve daha büyük bir çevreye dahil olmanızdır. Peki, linkedinde nasıl bağlantı kurulur? ve bunun için neler yapmak gerekir? daha yakından göz atalım.

Linkedinde bağlantı kurmak için neler yapılmalıdır?

Linkedin üzerinde etkili bağlantılar meydana getirmek için öncelikle bazı hatalara düşmemeniz gerekir. Bağlantı kurma işleminde kişi bağlantı kuracağı kişiye bir davet gönderir ve bu davet sırasında adını ve soyadını belirtir. Bunun yanında bağlantı kurma amacını davet notunda belirtmek karşıdaki kişinin daveti kabul etmesi adına etkili olacaktır. Ancak kişinin adını ve neden bağlantı kurmak istediğini belirtmemesi bağlantının kurulamamasına neden olmaktadır.

Ayrıca bağlantı kurma esnasında detayları gözden kaçırmamak gerekir. Davet notunda yer alan hatalı kelimeler (imla hataları) dahi karşıdaki kişinin davetinizi kabul etmemesine neden olur. Bunun yanında bağlantı kurmak istediğiniz kişiyi herhangi bir yerden tanıyorsanız, bunu bağlantı kurma esnasında belirtebilir ve davetinizin onay almasını sağlayabilirsiniz.

Linkedin içerisinde bağlantı kurmak bazı gerçek detaylara dayanır. Genelde sahte profillerin çok az olduğu sosyal ağda insanlar birbirileri ile gerçek bilgilerini paylaşarak iletişim kurar. Bu nedenle çevrenizi genişletmek için kuracağınız bağlantılarda dürüst ve samimi olmanız önerilir. Aksi taktirde bağlantılarınız kısıtlı sayıda kalır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir