Linkedin’de Bir İşe Nasıl Başvurulur?

0

Linkedin'de Bir İşe Nasıl Başvurulur?

Linkedin’de Bir İşe Nasıl Başvurulur?

Birçok insanın iş bulma amacıyla kullandığı linkedin, insanların karşısına çıkardığı iş imkanları ile alternatifler sunmaya devam ediyor. Sosyal ağlar arasında önemli bir konumda yer alan ve yaklaşık olarak 300 milyon kullanıcı ile hizmetlerini sürdüren linkedin, internet üzerinden dahi iş bulma olanağı sunuyor. Linkedin ile internet üzerinden iş ilanlarına bakmak ve iş başvurusu yapmak oldukça kolay. Şimdi, linkedin’de bir işe nasıl başvurulur? daha yakından göz atalım.

Linkedin ile iş başvurusu nasıl yapılır?

Linkedin sosyal ağı üzerinden iş başvurusu yapmak için ilk olarak anasayfanın üst kısmında yer alan iş ilanlarına tıklanır ve ardından çıkan kutucuğa iş ünvanı, şirket adı ya da bir anahtar kelime yazılır. Yazılan kelimeye göre çeşitli ilanlar listelenir. Bunun yanında arama kriterleri isteğe bağlı olarak daraltılabilir. Bu durum genel bir aramanın dışında sadece belirli alanda ya da şirketler üzerinde arama yapılmasına yardımcı olur. Ayrıca bu kriterleri daraltmak için sol tarafta yer alan filtreler kullanılabilir.

Bu işlemlerin ardından listelenen ilanlar arasından bir şirket ya da iş ünvanı seçilir ve başvuru yapma butonuna tıklanır. Bu butonlar iki farklı şekilde karşımıza çıkar. “Şimdi Başvurun” ve “Şirket Web Sitesinde Başvurun” seçeneklerinden biri tercih edilerek başvuru işlemi tamamlanmış olur. Ayrıca seçeneklerin şirkete ya da iş ünvanına göre farklılıklar gösterebileceğini belirtmekte fayda vardır.

Linkedin içerisinde iş başvuruş yapmak görüldüğü gibi bu kadar kolaydır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir