Linkedin Profili Nasıl Oluşturulur?

0

Linkedin Profili Nasıl Oluşturulur?Linkedin Profili Nasıl Oluşturulur?

Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi linkedin üzerinde de profil oluşturmak oldukça basittir. Yapılması gereken her zamanki gibi üyelik işlemlerini gerçekleştirmek ve bunun ardından linkedin hesabını aktif etmek olmaktadır. Kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından hesap aktif olmakta ve bunun ardından kullanılmaya başlamaktadır. Linkedin profili nasıl oluşturulur? yakından inceleyelim.

Linkedin profili oluşturmak için yapılması gerekenler

Linkedinde profil oluşturmak için öncelikle kayıt işlemlerinin yapılması gerekir. Bunun için ilk olarak linkedin anasayfasına giriş yapılır ve bunun ardından sağ alt kısımda yer alan gerekli bilgiler doldurularak “Hemen Katılın” butonuna tıklanır. Kayıt formunu doldurma esnasında verilen e-posta adresine linkedin tarafından aktivasyon maili gönderilir. Kayıt olan kişi verdiği e-posta adresine giriş yaparak aktivasyon işlemlerini tamamlamalıdır.

E-posta işlemi onayının ardından sırada profilinizi geliştirecek ve çevre edinmenize yardımcı olacak bölümler karşınıza gelir. Ayrıca profil resmi yüklenir ve profilin diğer kısımları eksiksiz bir şekilde doldurulur.

Bu işlemlerden sonra açılan profilin profesyonelleştirme aşamasına gelinir. Burada kişi yetenek ve deneyimleri ön plana çıkarır ve profiline ekleyerek standart profilin dışına çıkma imkanı bulur. Profesyonel profil oluşturma hassas bir bölümdür. Bu nedenle kişinin gerekli bağlantıları kurabilmesi ve iş bulma fırsatlarını karşısında görebilmesi için profili dikkatli bir şekilde düzenlemesi gerekir.

Profesyonel bir linkedin profili ile sosyal ağ üzerinde pek çok iş fırsatı ile karşılaşılabilir ve bunlardan birine başvuru yaparak siz de iş sahibi olabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir