Linkedin Profili Nasıl Kapatılır?

0

Linkedin Profili Nasıl Kapatılır?

Linkedin Profili Nasıl Kapatılır?

Linkedin kullanıcıları bazen hesaplarını geçici olarak kapatmak isteyebilmekte ya da tamamen hesaplarını kapatmayı tercih edebilmektedir. Bu durumun çeşitli nedenleri olabilir ve linkedin sosyal ağı içerisinde hesap kapatmak mümkündür. Hesap kapatma işlemi için yapılması gereken genel olarak basit adımlar bulunur. Bu adımları sırasıyla uygulamak hesap kapatmak için yeterli olacaktır. Linkedin profili nasıl kapatılır? daha yakından göz atalım.

Linkedin profilini kapatmak için neler yapılması gerekir?

Öncelikle hesap kapatma işlemine dair bazı bilgiler vermeye çalışalım. Kapatılan bir hesabın ardından kullanıcı profili tamamen devre dışı kalır. Bunun yanında kullanıcıya ait kişisel bilgiler kaldırılır. Aynı durum Premium hesaba sahip olanlar için de geçerlidir.

Kapatılan hesabın ardından kişi bağlantılarına hesaba eklenen bilgilere ulaşamaz. Ayrıca profil linkedin içerisinde tamamen görünmez hale gelir. Ayrıca çeşitli arama motorları hesap bilgilerini geçici süre hafızada tutarak arama sonuçlarında göstermeyi sürdürebilir. Bunların yanı sıra profile ait tüm tavsiye ve onaylar tamamen kaybedilmiş olur.

Hesabınızı kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

–          İlk olarak sayfanın sağ üst kısmında yer alan Gizlilik ve Ayarlar sekmesine tıklayın. (Bu işlem sırasında sizden yeniden oturum açmanız istenebilir. Oturum açın ve hesabınızı tekrar kapatmayı deneyin.)

–          Daha sonra sayfanın sol alt bölümüne gelen Hesap butonuna tıklayın.

–          Buradan faydalı linkler bölümü içerisinde yer alan Hesabınızı Kapatın sekmesini seçin ve hesabınızı kapatmış olun.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir