Linkedin Nedir?

0

İş bulmanın bir diğer alternatif yolu da Linkedin! Artık bilindiği üzere sosyal ağlar o kadar gelişti ki, bu sayede hayalinizi kurduğunuz işe ulaşmak artık çok daha kolay.  Facebook, Twitter derken, iş alanında Linkedin ön plana çıkıyor. Sosyal ağlarda genelde hoşça vakit geçirmek için kullanılsa da artık kurulan arkadaşlık ilişkileri ve bu sayfalarda gösterdiğiniz hobileriniz, becerileriniz sayesinde istediğiniz bağlantıları kurmanız çok daha kolaylaşıyor.

İş hayatında en önemli sosyal ağ ise kuşkusu Linkedin’dir .2003 yılında kurulan ve yakın zamanda 60 milyonuncu üyeliğini kutlayan Linkedin bunlardan birisi. Profesyonel hayata atılan veya atılmak üzere olan her birey buraya kayıt olup, arakadaşlarının iş bağlantılarından yararlanabiliryor.

Peki tam olarak nedir bu Linkedin? Ve ne işe yarar? Bunlara bir bakalım;

Linkedin Nedir?

Linkedin, sosyal ağlar içerisinde proefsyonel hayata hitap eden en önemli sitelerden birisidir. İş arayanlar, çalışanlar, iş değiştirmek isteyenlerin kullanması için hazırlanmış bir sitedir. Kısaca özetleyecek olursak , bağlantı kurma sitesi olarak tanımlayabiliriz Linkedin’i.

Bu sitede diğer sosyal ağlarda olduğu gibi arkadaşlarınızı bulabilir, arkadaş edinebilirsiniz. Meslektaşlarınızla bağlantı kurabilir, isteiğiniz firmalardda çalışan arkadaşlarınızdan yardım veya görüşlerini bildirmesini isteyebilirsiniz. Bunların yanında tabi ki kişisel bilgilerinizi paylaşıp, “nerede çalıştığınız?” “neler yaptığınız” “kişisel iletişim bilgileriniz” gibi özel ayrıntılara yer verebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir