LinkedIn Nasıl Etkin Kullanılır?

0

LinkedIn Nasıl Etkin Kullanılır?

LinkedIn Nasıl Etkin Kullanılır?

İnsanların iş bulmalarına yardımcı olan ve sosyal ağlar arasında oldukça etkili bir konumda yer alan linkedin, birçok kişiye istediği işi bulma konusunda yardımcı olmaktadır. Linkedin ile iş aramak ya da iş bulmak için yapılması gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Kısaca iş arayan bir kişinin yapması gereken sadece linkedin sosyal ağının daha etkin kullanmasıdır. Peki, linkedin nasıl etkin kullanılır? ya da linkedinle iş bulmak için neler yapılmalıdır? bunlara bakalım.

Linkedini etkin kullanmak için neler yapılması gerekir?

Linkedin sosyal ağı üzerinde iş arıyorsanız ve bir türlü istediğiniz geri dönüşü alamıyorsanız, bazı hususlarda hata yapıyorsunuz demektir. Eğer linkedin ile iş aramaya koyulduysanız, yerine getirmeniz gereken bazı görevlerin olduğunu söylemek istiyoruz.

Linkedini etkin bir şekilde kullanmak için ilk olarak çeşitli iş ağlarına katılmanız gerekmektedir. İş ağları insanların birbiriyle iletişim kurdukları ve yeni alımları üzerinde paylaşımda bulundukları alanlardır. İş ağlarının yanı sıra her kullanıcı profilini gereken şekilde düzenlemelidir. Kullanıcıların kendilerine ait düzgün bir profil resmine sahip olması ve bunun yanında profilinde yetkinliklerinin neler olduğunu belirtmesi önemlidir.

Diğer yandan etkin kullanmanın yollarından biri de belirli sayıda bağlantıya sahip olmaktır. En az 10 bağlantıya sahip olunması önerilirken iş hayatındaki profesyonel kişilerden tavsiyeler alınması da linkedinin etkin kullanılması adına önemli bir konumda yer almaktadır. Ayrıca iş ilanları üzerinden şirketlerin personel alımlarının takip edilmesi de göz ardı edilmemelidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir