Linkedin Nasıl Daha İyi Kullanılır?

0

Linkedln Nedir? Nasıl Daha İyi Kullanılır?linkedin tüyoları

LinkedIn, 200 ülke ve yaklaşık 225 milyon aktif üyesi ile dünyanda bir numara olan profesyonel bir sosyal iletişim ağıdır. Çevrenizi genişletip, kendinizi iş dünyasında tanıtıp hedeflerinizi yeni insanlara sunma olanağı tanıyor. Yalnız LinkedIn’de kendinizi fark ettirmek için sadece sosyal profilinizi oluşturup beklemek yetmiyor. Profilizide ki eksiklikleri giderip, nasıl görünmek istediğinizi belirledikten sonra, bütün olanaklarından faydalanıp aktif bir profil sahibi olmanız gerekiyor.

LinkedIn’i i şirketizin yanı sıra bireysel olarak ta kullanabilirsiniz. Yeni kurulan şirketler, markalar yada siteler daha fazla kişiye ulaşması açısından LinkedIn’i tercih ediyor. LinkedIn’den daha fazla verim almak istiyorsanız derlediğimiz adımları uygulamanız ve aktif olmanız gerekmektedir.

LinkedIn’den daha fazla verim alıp, görünür olmak istiyorsanız, sizlere bir kaç önerimiz olacak.

1. LinkedIn’i kullanmaya başladığınız andan itibaren yapmanız gereken şeylerin en başında daha önce de belirttiğimiz gibi aktif olmak geliyor. Sürekli başında olmasanız bile, kendinizi unutturmamanız ve yeni şeyler paylaşmalısınız. Bunun yanı sıra, kendinize takip etmek üzere çevreler, şirketler yada şahıslar oluşturun. Bunlara yorum yapmaktan çekinmeyin. Bu durum fark edilmenizi sağlar.

2. Profilinizi görüntüleyen kullanıcıları ziyaret edin. Sizde onlara bir etkileşim gönderin. Profilinizi incelemiş kişilerle irtibatta bulunmaya çalışın ve belki de profesyonel ilişkinizi bu şekilde başlatabilirsiniz. Karşı taraftan çevre ekleme talebi gelmediyse siz yollayın.

3. Bir blog yazarıysanız blogunuzda ki yazıları, önemli konuları yada dikkat çekeceğini umduğunuz şeyleri paylaşıp, daha çok trafik elde edin.

4. LinkedIn’de aktif olan bir çok grup var, bunları araştırıp gruplara katılın. Yorumlar yapın ve sizi daha çok kişinin görmesini sağlayın. Bu yorumlarınızın da dozunu ayarlamanız gerekiyor. Üst üste yollanan iletiler de sıkıcı olabilir. Kendi grubunuzu kurmanız da oldukça fayda sağlayacaktır.

5. Kullanıcılara yetenek tanımlamak LinkedIn’de önemli bir adımdır. Bu kullanıcılar yetenek onaylamanızı bildirim sekmelerinde görüp, karşılığında profilinizi ziyaret ederek size de yetenek tanımlama ihtiyacı hissedecektir. Ayrıca aynı şekilde çevre oluşturduğunuz kişilerin sayfalarına tavsiye yazıları yollayabilir ve karşılığında tavsiye yazısı alma ihtimalinizi yükseltirsiniz.

6. Hemen hemen bütün şirketlerin LinkedIn hesabı bulunuyor. Bir şirkette çalışmak istiyor olabilirsiniz, yada o şirketle iş birliği içinde bulunmak istiyor da olabilirsiniz. Onlarla etkileşimde olmaktan çekinmeyin. Kendinizi fark ettirmek için yorumlarınızı ve önerilerinizi esirgemeyin.

7. LinkedIn’in mobil cihazlar için ücretsiz uygulaması da mevcut. iOS, Android, BlackBerry ve Windows Phone için mobil uygulamaları bulunan LinkedIn’i cihazınıza yükleyin. Böylelikle her an aktif olabilecek, anında bildirimlerinizi görüp dönüş yapabileceksiniz. Yukarıda saydığımız önemli adımları da uyguladığınız takdirde, başarılı bir LinkedIn kullanıcısı olursunuz ve bunun dönüşümlerinizi hızlıca alırsınız.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir