Linkedin Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

0

Linkedin Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?Linkedin Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Sosyal ağların genelinde bulunan özellikler arasında yer alan kişi engelleme, geçtiğimiz aylarda linkedin sosyal ağı tarafından da sunuldu. Belirli bir zaman öncesine kadar linkedin kullanıcıları istemediği bir kullanıcıyı engelleyemiyordu. Ayrıca daha önce engelleme yerine kullanıcılar sadece güvenli ve korunmuş şekilde kalma özelliklerinden yararlanabiliyor, ancak bağlantı kurmak istemedikleri herhangi bir kullanıcıyı engelleme şansı bulunmuyordu. Yeni gelen özellikle artık bunu yapmak mümkün. Bir kullanıcı istemediği ya da yayınlarını görmeyi arzu etmediği kullanıcıyı fazla zorlanmadan engelleyebiliyor. Şimdi, linkedin kişi engelleme nasıl yapılır? daha yakından bakalım.

Linkedin’de kullanıcı engelleme nasıl yapılır?

Kişi engelleme işlemini anlatmadan önce linkedin üzerinde en fazla 50 kullanıcıyı engelleyebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Eğer 50 kullanıcı engellediyseniz ve bir kullanıcı daha engellemek istiyorsanız, maalesef bunu yapmanız mümkün değil. Çünkü sistem sadece 50 kullanıcı engellemeye izin vermektedir.

Kişi engelleme işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

–          Öncelikle engellemek istediğiniz linkedin kullanıcısının sayfasına gidin.

–          Bu kullanıcının profil sayfası içerisinde bulunan “mesaj gönderin” butonunun yan kısmında yer alan aşağı doğru bakan ok tuşuna basın.

–          Burada bir meni açılacak ve en alt kısımda “engelleyin ya da rapor edin” seçeneği çıkacaktır.

–          Bu seçeneğe tıklanmasının ardından neden engellemek istediğiniz konusunda bazı sorularla karşılaşacaksınız. Bunlardan birini tercih edin ve tıklayın.

–          Devam butonuna basmanızın ardından işleme onay vererek kişiyi engelleyebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir