KYK mülakat soruları

0

KYK mülakat soruları

KYK mülakat soruları ve cevapları

Kyk, açık haliyle kredi ve yurtlar kurumunun tarihçesi Osmanlı dönemine kadar dayanmaktadır. Kurumun amacı, yükseköğrenim ve üzeri seviyede eğitim gören öğrencilere burs, yurt, geri ödemeli maddi yardımda bulunmaktır. Bunun için her yıl belli dönemlerde başvurular yapılır durumunuza göre burs veya geri ödemeli seçeneklerinden bir tanesini almaya hak kazanırsınız.

Tabi devletin bir kuruluşu olduğu için çalışanlar KPSS sonucu ya merkezi atama ya da sözleşmeli personel alımı ile gerçekleştirilir. Sözleşmeli personel alımında ise mutlaka bir sözlü mülakat olur. İşte KYK mülakat sorularını sizlerle paylaşmak için buradayız. Bakalım neler sormuşlar?

KYK mülakatında gelen sorular nelerdir?

Sözlü mülakat açılımında her ne kadar genel kültür, muhakeme yeteneği, iletişim kuvveti gibi bir çok farklı alanda yeteneğinizin ölçüleceği söylense de toplamda 3 dakika kadar bir süre mülakat ortamında bulunuyorsunuz. İçeride geçirdiğiniz aşamalar ise şu şekilde;

İlk başta adınız soyadınız, nerede yaşadığınız, nereden mezun olduğunuz gibi kendinizi tanıtan kısa bir bilgi verdikten sonra, hemen masanın üzerinde bulunan yüzlerce zarf arasından bir tanesini seçiyorsunuz. Bu zarfların içerisinde genel kültür soruları oluyor. Binlerce soru her bir zarfın içerisine karıştırılarak dağıtılmış durumda.

Size denk gelen sorunun numarasını karşınızdakine okuyorsunuz ve soruyu da sesli bir şekilde okuyup cevabı veriyorsunuz. Tabi biraz düşünme payınız oluyor ancak bu esnada da size neden Kyk’da çalışmak istediğinizi, teşkilat şeması hakkında bilgi sahibi olup olmadığınızı soruyorlar.

Daha sonra mülakatınız bitiyor. Zarfın içerisinde gelen sorular ise tarih ve güncel olan herşeyden olabilir.

Mülakatla İlgili Yazılar

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir