KYK Mülakat Sonuçları 2017

0

2017 KYK mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK alım yaparken Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yurtkur’un internet sitelerinde mülakatlara başvuru tarihleri açıklanmaktadır. 2017 yılında yapılacak olan KYK mülakatı ise 04-15 Nisan tarihlerinde yapılmıştır. Bu mülakatlar sonucunda Yurtkur, toplamda 1044 memur alımı yapacağını bildirmiştir.

KYK Mülakatından Geçmek İçin Adayda Aranan Şartlar Nelerdir?

KYK mülakatlarında adaydan istenen şartlar arasında aday Türkiye vatandaşı olmalıdır. Adayın hiçbir kamu hakkından mahrum olmaması gerekmektedir. Kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hafif cezasına çarptırılmamış olmak gerekmektedir. Erkek adaylarda askerliğini tamamlamış olması şartı aranmaktadır. Adayların akli sağlıklarının yerinde olması gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli maaşı almıyor olmak. En az 4 yıllık lisans eğitimi tamamlamak gerekmektedir. KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almak gerekmektedir.

KYK Mülakatında Neler Sorulur?

Sözlü olarak yapılan KYK mülakatlarında aday, ilk önce kendini tanıtarak başlamaktadır. Adayın doğum yeri, doğum tarihi gibi bilgilerini verdikten sonra farklı ve etkileyici cümleler kullanarak aşağıdaki sorulara cevap vermeleri gerekmektedir,

  1. Bütçe Kanunu TBMM tarafından reddedilirse ne olur?
  2. Altın palmiye ödülü alan film hangisidir?
  3. Ateş ilk ne zaman kullanıldı?
  4. Yurtdışında olan bir banka Türkiye’de açılmak istense nereye başvurulması gerekmektedir?
  5. Letonya para birimi nedir?
  6. Peygamberin hayatını anlatan kitaba ne ad verilir?
  7. İşiniz mi? Eşiniz mi?
  8. Dağların kıyıya paralel uzanmasının sonuçları nelerdir?
  9. İstiklal Marşı tarihi kaçtır?
  10. HSYK üyeleri kimlerdir?
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir