KYK İzin Dilekçesi

0

KYK İzin DilekçesiKYK İzin Dilekçesi

Kredi yurtlar kurumunda kalan öğrencilerin yurtlarından sebep belirterek ayrılmak için KYK izin dilekçesi yazmaları gerekmektedir.

KYK İzin Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Kredi Yurtlar Kurumu olan KYK’ndan çeşitli sebepler belirterek belirlenen günler içerisinde ayrılmak için yazmanız gereken dilekçe türüdür. Bunu yazdığınız zaman KYK’dan dilediğiniz zaman ayrılma şansını bulacaksınız. Tabi dilediğiniz zamandan kastımızın belirttiğiniz tarihler içerisinde izne çıkmak olacaktır.

KYK İzin Dilekçesi Ne için Kullanılır?

Belirlenen sebepler dahilinde izne çıkmak için yurt müdürlüğünden alacağınız izin günlerini yurt dışında geçirme şansını sizlere veren KYK izin dilekçesi ile beraber izne çıkma fırsatını bulmuş olacaksınız.

KYK izin Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dilekçeyi yazmak için öncelikle A4 kağıdına bağlı bulunduğunuz KYK’nun Şube Müdürlüğüne diye başlangıç yapmanız gerekmektedir. Bundan sonra kalmış olduğunuz yurtta size verilen sicil numaranızı belirtmeniz, ne zaman izne çıkacağınızı belirtmeniz, izne çıkmak için belirteceğiniz sebepleri belirtmeniz gerekmektedir. Bu detayları belirttikten sonra kaç gün izne çıkacağınızı yazmanız durumunda dilekçenizi yazabilirsiniz. Zaten sitemizde ve internet sitelerinde KYK izin dilekçesi örnekleri bulunmaktadır. Bu yüzden de buna benzer dilekçe örneklerinden yola çıkarakta yazma fırsatını bulabilirsiniz.

 KYK izin Dilekçesi Nereye teslim edilir?

Bağlı bulunduğunuz kredi yurtlar kurumu müdürlüğüne izin dilekçenizi yazarak elden bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Müdürlük idari büro kısmına teslim edeceğiniz bu dilekçeden kısa süre sonra sizlere cevap gelecektir.


… / … / 2018

KREDİ YURTLAR KURUMU …………. ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE

Yurdunuz … Blok …. numaralı oda ve …. yatakta kayıtlı öğrenciniz olarak kalmaktayım. ….. tarihinde …… sebeplerinden dolayı ( sağlık problemleri, ailemin yanına gitmem gerektiğinden dolayı,vs. geçerekçenizi yazınız.) …/…/2018 ile …/…/2018 tarihleri arasınıda izin verilmesini,

Saygılarımla arz ederim.

AD SOYAD

İMZA

EKİ: Öğrenci kimlik fotokopisi ve diğer belgeler

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir