KYK burs başvuru formu

0

KYK burs başvuru formuKYK başvuru formu

Kyk yani kredi yurtlar kurumu her yıl belirli dönemlerde öğrencilere burs ve öğrenim kredisi sağlamaktadır.

KYK Başvuruları ne zamandır?

Başvuruları üniversite tercih sonuçları açıklandıktan belli bir süre sonra başlar ve sonuçların açıklanması ise ilk dönemin sonunu bulur.

Bursu alan öncelikli kişiler mevcuttur. Bunlar;

Şehit çocukları, Gazi çocukları, Sosyal Güvenlik Kurumundan; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri ve çocukları ile vazife malulü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları, Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler, Anne ve babası vefat etmiş olanlar, Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar, Terör sebebiyle köyleri boşaltılanlar, “Milli Sporcu Belgesi” almış amatör sporcular, İlk yüze giren öğrenciler öncelikli olarak burs almaktadır.

Aldığınız bursun kesilme durumları da söz konusudur.

KYK Bursu Nasıl Kesilir?

Bunlar ise;

  • Okulda başarısız olma durumlarınızda, okulunuzun kapatılması durumlarında, kayıt dondurma, izin alma, okuldan uzaklaştırılma, gibi durumlarda, bursunuz kesilecektir.
  • Daha önce kyk’dan burs aldıysanız,
  • Okula kayıt tarihinizden itibaren 1 yıl öğretim yılı kaybı olanlar,
  • Yabancı uyruklu öğrenciler,
  • Doğru olmayan bilgi verenler,
  • Yetim maaşı ve nafaka alanlar dışında, en az asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle çalışanlar kredi yurtlar kurumunun burslarından faydalanamazlar.

KYK Burs Başvuru Formu için TIKLAYINIZ!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir