Kurtarma Sınavı Dilekçesi

0

Kurtarma Sınavı DilekçesiKurtarma Sınavı Dilekçesi

Kalmış olduğunuz derslerden geçmek için okulunuzun belirlediği zaman dilimi içerisinde Kurtarma sınavlarına girerek sizlerde bu derslerden kurtulma şansını yakalamış olabilirsiniz. Özellikle de birçok dersten kalan öğrenciler için son derece önemli olan Kurtarma sınavı dilekçe örneğinde yer alması gerekenler hakkında bilgi verelim.

Kurtarma Sınavı Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Kalmış olduğunuz sınavlara tekrar girmek için okulunuza yapmış olduğunuz başvurunun belgesidir. Bu dilekçe örneğinin yazılmasında ki amaç ise kaldığınız derslerin sınavlarına tekrar girerek derslerden geçmektir. Bu yüzden de kurtarma sınavı dilekçesi yazarak sizlerde bu konuda hak talebinde bulunabilirsiniz.

Kurtarma sınavı Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Eğitim ve öğretim hayatınız boyunda kalmış olduğunuz derslerden kurtulmak için okul idarenize vermiş olduğunuz dilekçedir. Bu yüzden de sizler Kurtarma sınavı dilekçesini vererek bu derslerin telafi sınavlarına girme hakkını bulmuş olacaksınız.

Bunun için okulunuzda bulunan idari büroya giderek Kurtarma sınavı dilekçe örneğini talep edebilirsiniz. Aynı zamanda Kurtarma sınavına girmek için internet üzerinden de Kurtarma sınavı dilekçe örneğini indirerek aynı şekilde doldurarak yapabilirsiniz.

Kurtarma sınavı Dilekçesi Nereye teslim edilir?

Eğitim görmüş olduğunuz eğitimin kurumuna elden teslim edilmelidir. Yazmış olduğunuz Kurtarma sınavı dilekçesini okul idaresine giderek elde teslim etmeniz durumunda dilekçenin cevabı kısa süre içerisinde sizlere iletilecektir ve hak ettiğiniz sınavlar hakkında bilgi verilecektir.

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!


…………………………… LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Okulunuz ………… sınıfından, …………… numaralı öğrenciniz oğlum / kızım …………………………………………………………….’in 2.Dönem aşağıda isimleri yazılı
derslerden Ortak Kurtarma Sınavına girmesini istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

……/……/2019

Velisi
Adı Soyadı : …………………………………
İmza : ………………………………..

Dersler

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir