Kuran Kursu Öğreticisi Nasıl Olunur

0

Kuran Kursu Öğreticisi Nasıl Olunur?

Kuran kurslarında dinini doğru bilen öğrenciler yetiştirmek ve öğrencilere dini anlatmak için görev yapan kuran kursu öğreticisi olarak çalışmak için hangi şartlar gerekmektedir.

Kuran kursu öğreticisi olabilmek için KPSS Din hizmetleri alanından yeterli puanı almak ve bu konuda atama yapılması için gerekli mülakat işlemlerini tamamlamış olmak gerekmektedir. Ayrıca istenilen şartlar arasında mezuniyet durumunu da tamamlamış olmak aranılan en temel şartlar arasında yer almaktadır.

Kuran Kursu Öğreticisi Ne iş yapar?

Kuran kurslarında öğrencilerin dini doğru şekilde anlamaları ve dini öğrenmeleri, dinin gerekliliklerini doğru şekilde bilmeleri için görev yapan öğrencilere dini anlatan kişiler olarak bilinmektedir. Kuran kursu öğreticileri genel olarak çocuklara dini anlatan kişilerdir.

Kuran Kursu Öğreticisi Görevleri

Kuran kurslarında islam dininin doğru şekilde anlatılması ve anlaşılması, öğrencilere islam dininin güzellikleri ve doğruluklarını anlatmak için görev yaparlar.

Kuran Kursu Öğreticisi Kaç Saat Çalışır?

Gün içinde ders saati ve öğrencilere göre en fazla 8 saat olarak görev yapmaktadırlar. Kuran kursu öğreticisi derslere ve öğrencilere bağlı olarak saat farklılığı yaşanabilmektedir. Yani şu kadar saat çalışır demek doğru değildir.

Kuran Kursu Öğreticisi Nerelerde Çalışır?

Kuran kurslarında görev almaktadırlar.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Öncelikle ilgili eğitimi almış olmuş gerekmektedir. Mezuniyet şartı sağlandıktan sonra KPSS’den Din Alan bilgisi bölümünden yeterli puan alınmış olmalı ve ardından mülakatın da olumlu olması durumunda kuran kursu öğreticisi olmaya hak kazanabilirsiniz.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir