Kültür Ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı

0

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 farklı ilan yayınladı ve 400 personel alımı yapacak. Elbette başvuru için gerekli şartlar aranmaktadır ve farklı birimlere personel alımı yapacaktır. Bu birimler farklı illerin farklı başkanlıklar bünyesinde görevlendirmeler olacak.

Başvuru için Genel Şartlar Neler?

  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Kasıtlı olarak işlenmiş bir cezadan dolayı bir veya birden fazla yıl olarak hapis cezasına saptırılmamış olmak,
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak ya da muaf olmak,
  • Görevin devamlılığı için herhangi bir akıl hastalığı bulunmamak,
  • Kamu Personel Seçme Sınavı B grubundan KPSSP93 puan durumundan en az 70 puan almış olmak. Bu puan türüyle en yüksekten en düşüğe doğru seçimler yapılmaktadır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar Kültür ve Turizmö Bakanlığının http://www.kulturturizm.gov.tr internet adresinden Sınav Başvuru Sistemi adlı linke tıklayıp gerekli formu doldurduktan sonra kayıt işlemini gerçekleştirecektir. Herhangi sorunlarla karşılamaması için öncelikle aday başvuru kılavuzunun incelenmesi önerilmektedir.  Sınav başvuruları belirtilen sayfadan yapıldıktan sonra gerekli belgelerin hazırlanması gereklidir. Bunlar; diploma, adli sicil kaydıdır. Bunların çıktısı alınarak personel dairesi başkanlığına belirtilen adrese gönderilmesi gereklidir. Tabii ki bunların belirtilen süreler içinde tamamlanması gereklidir aksi takdirde başvurular kabul edilmeyecektir.  Eksik belgeli işlemler dikkate alınmayacak ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Aranan şartların uygun olması halinde aday ile irtibata geçilecektir.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir