Kpss Sonuçlarına İtiraz Dilekçesi Örneği

0

Kpss Sonuçlarına İtiraz Dilekçesi Örneği

Kpss sınavına giriş yaptıktan sonra sonuçların açıklanması ile beraber itirazlar değerlendirilmeye alınır. Eğer sınav notunuzun düşük olduğunu düşünüyor iseniz bunun için itiraz dilekçesi hazırlayarak ÖSYM’ye başvuru yapabilirsiniz. Tüm dilekçeler değerlendirme alınır ve sınav sonuçlarınız tekrar değerlendirilir. Bu haktan sınava giren herkes yararlanabilir. Ayrıca kanunda da belirli madde içerisinde yasal olarak yer alır. Bilgi edinme yükümlüğüne göre işlem yapılarak sonuç kısa sürede size ulaşır.

Kpss Sonuçları İtiraz Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır

Kpss sonuçlarının yanlış değerlendirildiği kanısına varanları tekrar değerlendirilmesi için hazırladıkları dilekçeye verilen isimdir. Kpss sınav sonucun tekrar değerlendirilmesine ilişkin herkes başvuru yapma hakkını da sahiptir. Dilekçenin sınav sonuçlarından sonra gün içerisinde hazırlanması gerekiyor. Sürenin kesinlikle aşılmaması gerekir.

Kpss Sonuçlarına İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır

Ösym’ye yazılan dilekçede sınav sonucunun tekrar değerlendirilmesini istediğinizi kurumsal bir dile ile yazmanız gerekiyor. İtiraz hakkınız kanun ile korunmakta olup herkes bu haktan yararlanabiliyor. Tüm bilgilerinizi de eksiksiz olarak vermeniz gerekiyor. Daha sonra dilekçenin dönüşünü beklemeniz gerekiyor.

Kpss Sonuçları Dilekçesi Nereye Teslim Edilir

Hazırlanan dilekçe ÖSYM merkezine gönderilmesi gerekir. Bunun için posta yolu ile gönderim sağlayabilirsiniz. Merkeze ulaşan tüm dilekçeler en kısa süre içerisinde işleme alınır. Sınav sonuçlarınız dilekçenize istinaden tekrar değerlendirilerek notunuz size bilgi olarak sunulur.

Kpss Sonuçlarına İtiraz Dilekçesi Örneği

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir