Kovulduktan Sonra Yeni İşe Başvurma Yöntemleri

0

Kovulduktan Sonra Yeni İşe Başvurma Yöntemleri

Kovulduktan sonra yeni işe başlamak ve tekrardan iş hayatına atılmak gerçekten çok zor bazıları için yıkıcı durum haline gelebiliyor. Ancak basit düşünmek gerek hayat devam ediyor ve çalışabileceğiniz çok sayıda iş var.

Yeni bir iş başvuru yapmak içinde beklemenize gerek yok. Eğer size uygun olduğunu düşündüğünüz bir iş var ise kesinlikle başvuru yapın. CV’nizde işten kovulduğunuzu da söyleyebilirsiniz. İşinden ilk defa kovulan kişi siz değilsiniz. Kovulmanız sizi haksız çıkarmaz, o yüzden korkmanın anlamı yok. Kötü bir tecrübe olsa da iş hayatında bu tarz sorunlar olabilir. Farklı bir yere başvuru yaparken yüz yüze görüşme istenir ve size kovulma durumunuz sorulursa kesinlikle net cevaplar verin.

Kendinizi savunma ve işinizde yaşadığınız sorunları anlatarak bunu yapabilirsiniz. CV’ de ise karşılıklı anlaşmazlık ya da farklı bir açıklama getirebilirsiniz. Kovulma gibi durumlar aniden ve gereksiz bir şekilde olduysa iş yerinin etik davranmadığını ve böyle bir yola başvurduğunu anlatın.  Tek suçlu siz olamazsınız işyerinizde yaşanan sorunları anlatabilir ve bu duruma tek başınıza neden olmadığınızı söyleyebilirsiniz.

En mantıklı olan ise işe kabul edilmek için kesinlikle size sorulmazsa bu durumdan bahsetmeyin. Karşılıklı anlaşma ile işten ayrıldığınızı söyleyebilirsiniz. Pek çok iş görüşmesinde ‘bir önceki işinizden neden ayrıldınız’ sorunu yöneltilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir