Koton İş Başvurusu 2018

0

Koton İş Başvurusu

Koton, günümüzde adından sıkça söz ettiren, oldukça geniş bir müşteri kitlesine sahip olan, kurumsal bir giyim firmasıdır. Kadın giyim, erkek giyim ve çocuk giyimleri üzerine yoğun talepleri olan koleksiyonları mevcuttur. Koton firması, aynı zamanda günümüz modasına da yön veren firmalardan birisidir. Yeni moda kıyafet modelleri oldukça göz alıcıdır.

Koton İş İlanları 2018

Koton bir hayli köklü bir firma olduğu için birçok şubesi bulunmaktadır. Adeta bir giyim mağazalar zinciri haline gelmiş olan firma, ismiyle de aynı zamanda bir markadır. Dolayısıyla; kotonda iş kolu da oldukça fazladır. İdari kısmı; insan kaynakları, personel, işe alım, genel müdürlük gibi kısımları ve bunların yanı sıra saha denilen, müşteri ile sıcak ilişkiler kurulan kısmı mevcuttur. İş ilanlarında daha ziyade firmaya sıcak satış için ekip arkadaşları alımı yapılmaktadır. Bunlar genel olarak; mağaza müdürü, mağaza sorumlusu, depo görevlisi, satış danışmanı, kasiyerlik gibi işlerdir. Bu işlere yarı zamanlı, yani part time ya da tam zamanlı, yani full time olarak başvurular yapılabilir.

Kotonda Çalışmak İçin Gerekli Şartlar

Koton firmasında çalışmak için, genel olarak başvurulan pozisyonun, başvuran aday için uygun olup olmadığına bakılır. Yani personel alımının olduğu bölüme adayın yetkinlik derecesi ölçülür ve buna göre işe kabul edilir. Her alanın istenilen şartları farklı olabilir. Ancak genel olarak müşteri ile sıcak ilişkiler kurulan bir iş yerinde çalışmak için, güler yüzlü ve kibar olan personel aranmaktadır. Her firmada olduğu gibi Koton firması gibi saygın olan bir firmada da, alınacak personelin kalitesi, verilen hizmetin kalitesi ile doğru orantılı kabul edilir ve buna göre alımlar gerçekleştirilir.

Kotona İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk olarak Koton firmasının ilanları incelenmeli ve başvuracak olan adaya uygun pozisyon seçilerek bir öz geçmiş hazırlanmalıdır. Günümüzde iş başvuruları internet üzerinden gerçekleştirildiği için muhtemelen Koton firması da ilanlarını internet üzerinden yayınlayacaktır. Hangi iş kolunda çalışmak isteniyor ise ona uygun şekilde öz geçmişe eğitim, iş deneyimi, kişisel bilgiler, referanslar gibi bilgiler eklenir. Öz geçmişte mutlaka önden çekilmiş bir fotoğraf da yer almalıdır. Ayrıca bir giriş yazısı yazmak da doğru olacaktır. Giriş yazısında şirkete başvuran adayın konuya olan hakimiyeti ve şirket bünyesine olacak katkısı da yer alması gereken bilgiler arasındadır.

Koton İş Başvurusu için TIKLAYINIZ

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir