KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır

0

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

Kosgeb girişimcilik sertifikası girişimci olmak isteyen bireylerin fikirlerini hayata geçirmesi için devletin desteklediği katkıları alabilmek için gerekli olan bir sertifikadır. KOSGEB girişimcilik sertifikası ile devletin bu konuda yapmış olduğu desteklerden faydalanılabilir.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nedir?

KOSGEB girişimcilik sertifikası devletin girişimcileri desteklediği bir uygulamadır , bu sertifikaya sahip olan bireyler devlet desteklerinden faydalanabilirler.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

Girişimcilik konusunda bir fikri olan bireyler KOSGEB girişimcilik sertifikası alarak devlet desteklerinden faydalanmak için

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar?

KOSGEB girişimcilik sertifikası almak için öncelikle bireyler üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olarak bu sertifikayı almış sayılır, bunun dışında üniversitelerde girişimcilik bölümünden mezun olmaları halinde yine aynı şekilde bu sertifikayı almaya hak kazanırlar.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Almak Ücretli Midir?

Girişimcilik sertifikası almak almak ücretli değildir, KOSGEB üzerinden verilen girişimcilik sertifikalarında sembolik bir ücret ödenmektedir, bunun dışında üniversitelerde ders niteliğinde alınan belgeler ücretsizdir.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Girişimcilik sertifikası 4 gün süren ve toplamda 32 saatlik bir eğitimden sonra adaylar girişimcilik sertifikasını almaya hak kazanır.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Almak için Yaş Sınırı Var Mı?

Girişimcilik Sertifikası alabilmek için yaş sınırı 18’ dir. 18 yaşını doldurmuş olan bireyler  girişimcilik sertifikasını rahat şekilde alabilirken doldurmayanlar ise velilerinin onayı ile bu sertifikayı alabilirler.

Diğer Sertifikalara ve Detaylı Bilgilerine Buradan Ulabşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir