Koruma Memuru Alımları Başvuru Şartları

0

Dünyada birkaç yıldır devam eden ekonomik problemler, en çok istihdam konusunda insanları zorda bırakmaktadır. Ekonomik krizin her ne kadar Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada etkisi hissedilse de Türkiye krizin en az hissedildiği ülkelerden biri konumundadır. Ekonomik krizi en aza indirmek amacıyla mevcut hükumetin çeşitli çabalarından biri de işsizliği azaltmak adına kamu alanında istihdam oluşturma çabası olarak kendini göstermektedir. Bu çabaların sonucu olarak koruma memuru alımına gidilmektedir. Koruma memuru alımları başvuru şartları genel devlet memuru alımlarından farklı olmadığı da görülmektedir.

Koruma memuru alımları

Koruma memurları statlarda hastanelerde özel güvenliğin yerini alacak bir meslek gurubu olarak düşünülmektedir. Bu düşüncelerin oluşmasına sebep ise son yıllarda statlarda yaşanan tribün terörünün önüne geçmek şeklinde yorumlanmaktadır. Devlet memuru olarak görev yapacak koruma memurlarının eğitimi polislerin eğitimiyle aynı olması gerektiği konusunda görüşler bulunmaktadır. Görev verilecek koruma memurlarının yetkileri polis kadar olmasa da acil ve zorunlu durumlarda bir polis gibi davranabilecekleri edinilen bilgiler arasındadır.

koruma-memuru Devletin koruma memuru alımını, genç nüfustaki işsizliğin de azaltılması açısından desteklediğini görmekteyiz. Koruma memuru olabilmek için devlet memurları kanunundaki belirtilen devlet memuru olabilecek şartları taşımak gerekmektedir. Bunun yanında alınacak koruma memurlarının hangi okul mezunu olacağı henüz netleşmemiştir. En az lise mezunu kişilerin alınacağı kesinleşen bu bölüme açıköğretim mezunlarının da alınmasının önü açılmak istenmektedir. Aynı zamanda belirli boy ve kilo standartlarının da olacağı belirtilmektedir.

2014 senesinde son olarak üniversite mezunu polis alınacağı söylentilerinin dolaştığı son günlerde ortaya çıkan koruma memuru alınacağı haberleri, acaba söylentiler doğru mu sorusunu da akla getirmiştir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir