Korkusuz Gazetesi Emekli Maaşları

0

Korkusuz Gazetesi Emekli Maaşları

Çalışan çalışmasının karşılığı olarak hak kazandığı emekli maaşı ile yaşlılığını devam ettiriyor. Her dönemin kendine as zor meslekleri vardır. Bu mesleklerden biri de kuşku yok ki, gazetecilik mesleğidir. Korkusuz gazeteciler yıllarca savaş meydanlarında ya da görüşlerini korkmadan sunan kişilerdir. Peki, bu kişilerin aldıkları emekli maaşı ne kadardır.

Korkusuz Gazetesi Görevleri

Korkusuz gazeteci olarak tabir edeceğimiz bu kişiler emekli olmadan önce birçok görevlerde hizmet vermektedirler. Savaş olan bölgelerde korkusuz bir şekilde hizmet veren bu gazeteciler, orada yaşananları anlık olarak dünya ile buluşturma görevi ile o bölgelerde yer almaktadır.

Korkusuz Gazetesi Kaç Saat Çalışır

Çalışma hayatı boyunca birçok zorlukla karşı karşıya kalan gazetecilerin çalışma saatleri var gibi görünse de aslında çalışma saatleri yoktur. Çalışma saatleri işin durumuna ve önemine göre zaman zaman 7/24 olan korkusuz gazeteciler gündemde ne varsa korkmadan okuyucularına açık dille okuyucularına aktarmaktadırlar.

Korkusuz Gazetesi Nerelerde Çalışır

Korkusuzca gazetecilik yapan bu kişiler birçok yayın kuruluşunda çalışabilmektedirler. Korkusuz oldukları için çok daha kolay iş bulabilirler. Genellikle bu kişiler savaş bölgelerinde görev alarak okuyuculara ve dünyaya yaşanan olayları ve haberleri servis etmektedirler. Gerek savaşın en zor şartlarında olsun, gerekse de savaşın içinde olsun korkmadan gazetecilik yapan bu kişiler birçok yerde çalışabilmektedirler.

Bu Bölümde Çalışanlar İçin Aranan Özellikler

Bu alanda gazetecilik yapmak isteyenler öncelikle cesur olmalıdır ve asla olaylardan korkmamalıdır. Habercilik hakkını kullanırken, canını korumalı ve bu konuda bilinçli olmalıdır. Savaş bölgelerinde gazetecilik yapan korkusuz gazetecilerde aranan özelliklerin başında genç ve dinamik olması gelmektedir.

Korkusuz Gazetesi Emekli Ne Kadar Maaş Alır

Çalışma şartlarının zorluğu nedeni ile korkusuz gazeteci olarak görev alan bu kişiler emekli olduklarında diğer emekli gazetecilere göre daha yüksek maaş almaktadırlar. Stratejik öneme sahip olan gazetecilerin aldıkları emekli maaşları ortalama olarak 3.000 ile 5.000 arası değişmekte olup, bu rakam aldığı ücrete ve yaptığı işe göre değişim göstermektedir.

Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 3498 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 125 TL (%3)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 3623 TL (Ocak 2017)

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir