Konuk Direktörü Ne İş Yapar?

0

Konuk Direktörü Ne İş Yapar?

Son yıllarda sıkça duyduğumuz konuk direktörü bir diğer adı ile konuk koordinatörü hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde konuk direktörü ne iş yapar, kaç saat çalışır, görevleri nelerdir, konuk direktörü olmak için yapılacaklar nelerdir merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Konuk Direktörü Ne İş Yapar?

Konuk direktörü bir diğer adı ile konuk koordinatörü program ile konuklar arasında ki iletişimi sağlamak ile görevli kişilerdir. Bir programa davet edilecek kişinin isminin belirlenmesi ile konuk direktörü harekete geçerek o kişi- konuk ile iletişimi sağlar. Bir nevi konuk ile program arasında ki köprüyü kurmak ile görevlidir.

Konuk Direktörü Görevleri

Konuk direktörü davet edilecek kişinin isminin belirlenmesinin ardından harekete geçer. Konuk ile ilgili gerekli bilgileri toplayarak o kişi işe iletişime geçer. Çekim için, bunun yanı sıra farklı organizasyon için randevuyu organize eder. kişilerin müsaitlik durumlarını, şartlarını ve isteklerini program yapımcısına ileterek arada ki bağlantıyı kurmakla görevlidir. bir bakıma bu noktada organizatör görevi görür.

Konuk Direktörü Kaç Saat Çalışır?

Konuk direktörünün çalışma saatleri son derece farklıdır. Esneklik gösteren bir çalışma saatine sahiptir. Yoğunluk döneminde bu saat 12 ye kadar çıkabilirken bazı dönemlerde 4-6 saat çalışma saati görülebilir.

Konuk Direktörü Nerelerde Çalışır?

Kamu kurumlarına ait basın yayın organlarında, özel TV kanallarında, ajanslarda konuk direktörü istihdam edilmektedir.

Bu Bölümde çalışanlar için aranan özellikler

  • Kişinin iletişim kabiliyeti yüksek olmalıdır, bunun yanı sıra ikna noktasında başarılı olması gerekir.
  • Ses tonlaması ve diksiyon bu iş için önemli bir kriterdir. Aynı zamanda akıcı ve net konuşmalıdır.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir