Komando Asayiş Maaşları

1

Komando Asayiş Maaşları

Komando asayiş birimleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en önemli operasyonel timleri arasında yer alır. Terörle mücadele, sualtı operasyonları, rehine kurtarma, hücre evi baskını, yaşanacak doğal afetlerde hayat kurtarma ve isyan kontrolü gibi çok zor görevlerde rol alırlar. Komando eğitimleri oldukça zorlu olan eğitim çeşitleridir. Bu nedenle birçok kişi bu eğitimlerde zorlansa da en iyi olanlar çeşitli sınav ve mülakatlar ile bu mesleğe seçilebilir.

                Komando Nasıl Olunur ve Görevleri Nelerdir?

Bu mesleği edinmek isteyen kişiler subay, astsubay ve uzman çavuşlar arasından seçilen özel kişilerdir. 16 haftalık eğitim sonucunda gerekli olan seçilmeler yapılır. Bu birliğe katılmak için Jandarma Genel Komutanlığı’na bir dilekçe yazılması gerekir. Eğer ki kişi uygun görülür ise atış, spor ve mülakat testlerine tabi tutulur. 2 haftalık ön intibak eğitimden sonra 16 haftalık genel eğitim verilir ve gerekli seçilme yapılır.

Bu birimin özellikle operasyonlarda olan faydaları oldukça fazla olmaktadır. Rehine kurtarma, terörle mücadele, sualtı operasyonları, hücre evi baskınları ve doğal afetlerde kurtarma timliği gibi birçok özel göreve atanabilirler.

Komando CV Orneklerine ve Bos CV Sablonlarina Buradan Ulasabilirsiniz!

Komando Maaşları Nasıldır?

Bu timler genel olarak 5000 ila 8000 Türk Lirası arasında bir ücrete hak kazanmaktadırlar. Ayrıca doğu bölgesinde yapılacak olan çeşitli görevlendirmelerde ek ücret de ödenmektedir. Aynı zamanda devlet, bu timlere özel olarak ev temini de yapabilmektedir ve bu durum maaşının bir kısmından kesilebilmektedir.

  • Komando Haftada kaç Saat Çalışır? 45
  • Komando Ayda kaç Saat Çalışır? 180-220
  • Mesai var mı? Bazen
  • Çalışma Saatleri : 08.00 – 16.00 , 16.00 – 00.00 , 00.00 – 08.00 – Operasyon Durumuna Göre Değişken
  • Aylik Maaş 6900 TL (Temmuz 2017)
  • Prim 0 TL
  • Verilen Zam 300 TL (%3)
  • Vergi Dilimi 20% (Temmuz 2017)
  • Toplam Ele Geçen 6900 TL (Temmuz 2017)

Diger Maas Bilgileri

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
olcay

Askerde komando olarak nasıl kalırım