Kobi Uzman Yardımcısı Maaşı

0

Kobi Uzman Yardımcısı Maaşı 2017

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), KOBİ Uzmanı olarak çalıştırmak ve yetiştirmek üzere sınav ile çeşitli öğrenim dallarında KOBİ uzman yardımcısı istihdam etmektedirler. Bu anlamda bazı gereklilikleri yerine getirmek bazı sınavları kazanmak gerekmektedir.

KOSGEB Kobi Uzman yardımcılığına nasıl başlanır ?

KOBİ uzman yardımcısı olabilmek için giriş sınavına girmek gerekmektedir. Giriş sınavları, KPSS de alınan puanlara göre kurum tarafından yapılır. Yazılı ve sözlü olabileceği gibi kuruma göre değişerek yalnızca sözlü sınav olarak da yapılabilmektedir. Giriş sınavı sonrasında bir başarı sıralaması yapılmaktadır ve istenilen belgeleri başvuranlar tarafından kuruma götürülmesi beklenmektedir. Tüm bu işlemleri tamamlamış bireyler uzman yardımcılığı pozisyonuna atanmış kişilerdir ve bu kişilerle İdari Hizmet Sözleşmesi yapılmaktadır.

Kobi Uzman Yardımcısı MaaşıKOSGEB Kobi Uzman yardımcısı maaşları

KOBİ uzman yardımcılarının aylık olarak aldıkları maaşlar Başbakanlık Uzman Yardımcıları ile yapılan ödemelere göre belirlenmektedir. 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde bulunan KOBİ uzman yardımcıları, bekar ya da eşi çalışan bireyler veya çocuksuz bireyler 2017 yılının 2. altı ayında net maaş alabilmektedirler. Net maaş tutarı ise 4.359 TL olarak belirlenmiştir. Bu net maaş tutarına Yabancı Dil Tazminatı katılmamışlardır.

Kosgeb Uzman Yardımcısı Maaşı 2017

KOBİ uzman yardımcılığı unvanını kaybedebileceğiniz durumlar söz konudur ki bu durumlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • defa hazırlanmış oldukları tezlerden kalmaları
  • İki yeterlilik sınavında da yabancı dil şatını sağlayamamaları, çalışanları uzman yardımcılığı unvanından yoksun bırakmaktadır.

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir