Klasik özgeçmiş örnekleri

0

Klasik CV örnekleri

Özgeçmiş iş başvuran ile işveren arasındaki bir tanıtım broşürüdür aslında ve bu broşürde kendinizi ne kadar iyi tanıtırsanız sizi çağırmaları ve işe almaları o kadar önemli olur.

İnternet sitelerinde bir çok formatta farklı özgeçmiş hazırlama örnekleri ve şablonları bulunmaktadır. Siz ise bunlardan size en çok uyanını seçip hazırlamalısınız. Çünkü yeni mezun bir kişinin özgeçmişi ile iş tecrübesi bulunan bir kişinin özgeçmişleri aynı olamaz. Her iki kişininde öne çıkarması gereken noktalar farklıdır.

Klasik Özgeçmiş Nasıl Olmalı

Klasik özgeçmiş ise biraz eski kalmış bir yöntem olsa da bazen hala bazı işyerleri istemektedir. Klasik özgeçmiş elle yazılan kişisel bilgilerin düzenlenmiş bir formatıdır. Büyük çapta firmalar bu özgeçmişi çok tercih etmez ancak şahıs firmalarına ya da daha küçük çaptaki firmalara bu özgeçmiş tekniği ile özgeçmişinizi verebilirsiniz.

Yine burada da yeni mezun kişiler sadece kişisel bilgilerini ve eğitim bilgilerini kullanmayı tercih ederken, iş tecrübesi olanlar tecrübelerini öne çıkarmaya çalışırlar.

Klasik özgeçmiş hazırlanırken özellikle dikkat edilmesi gereken şey sayfa düzenidir. Çünkü bilgisayar üzerinde hazırlanmadığından sayfa üzerinde sağdan soldan yazıların eşitliği, düz dosya kağıdına yazıldığından satırların düzgün olması önemlidir. Bunlara ek olarak, dolmakalem kullanması gerekir ve kullanılan kalemin rengi mavi veya siyah olmalıdır. Daha farklı renklerde yazılan özgeçmişler çok ciddiye alınmazlar.

Yine bu özgeçmiş üzerine de fotoğraf kullanmanız gerekir. Vesikalık düzgün bir fonda çekilmiş fotoğrafınızı sayfanın üst köşesine iyi bir yapıştırıcı ile yapıştırmalısınız.

Klasik CV Hazırlamak İsteyenler Bu Yazılardan Yararlanabilirler

klasik-ozgecmis-ornegi

Klasik Özgeçmiş Örneği İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir