KKÖ Mülakat Soruları

0

KKÖ Mülakat Soruları

KKÖ Ne İş Yapar?

Kuran Kursu Öğreticisi, kutsal kitabımız olan Kuranı Kerimi öğreten, namazı öğreten kişidir. Öğrencilerine dinimizi öğretmek adına öncüdür. Eksiksiz öğretmekle yükümlüdür. Sadece namaz kılmasını öğretmez. Kuranda geçen ayet ve sureleri öğretir. Detaylı bilgi vermekle yükümlüdür. Sadece bilgi vermez, öğrencilerin gerekli araç ve gereçlerini temin etmek, tutanaklarını tutmak, kurs bitirme sınavını hazırlayıp ii bir gözlemci olmak. Temek fıkıh kavram bilgisine sahip olmak gereklidir. HZ Muhammed hayatı doğru kanallardan öğretmesi gereklidir. Kavramları dikkat etmelidir.

KKÖ Olmak İçin Ne Okumak Gerekir?

Detaylı bilgiye sahip ilkokul mezunu herkes Kuran Kursu Eğitmeni olabilir. Fakat bir takım unsurlar gerektirmektedir. Diyanet Bakanlığı sözlü mülakatından geçmiş olmak, KPSS belirlenmiş puanı almış olmak, bayanlarda dört, altı yaş grubu çocuk eğitimciliği seçilecek ise çocuk gelişimi mezunu olmak gibi unsurları tamamlamak gerekiyor.

KKÖ Mülakat Aşamaları Nelerdir?

Gerekli eğitim ve bilgiye sahip olanlar Diyanet işleri Bakanlığına başvuruda bulunuyor. Mülakata hak kazananlar. Sözlü sınava girmiş oluyor.

KKÖ İşe Alım Süreci

İmam hatip, ilahiyat fakültesi ve ilahiyat ön lisans mezunları için atama ya da ÖSYM Diyanet Bakanlığı tarafından hazırladığı sınava girerek geçmiş olmak. Diğer başvuru sürecinde sözlü mülakat ile başvurularda mülakatı geçmiş olmak.

KKÖ Mülakatında Sorulan Sorular

Bazı sure ve ayetler ezbere okutulur. Başarı olanlardan bazı evraklar istenir.

Zorluk Seviyesi Kolay (6/10)
Mülakat Detayları
Birebir görüşme
Sunum
Sınav
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir