Kitap Değerlendirme Formu 2018

0

Kitap Değerlendirme Formu 2018

Kitap değerlendirme formu bir kitap, dergi, makale gibi yazılara olumlu ya da olumsuz eleştiriler yapan ayrıca bu yazılara katkıda bulunan metindir.

Kitap Değerlendirme Formu Neden Yazılır?

Kitabın olumlu ve olumsuz görüşlerini yazar ile paylaşmak isteyen okuyucular tarafından bilgi vermek için yazılır. Kitapta beğenilen düşüncelerin dile getirilmesine olanak sağlar. Bununla beraber kitapta uygulanması gereken veya eleştirilecek noktalara da değinme imkânı sunmaktadır. Kişisel görüşlerinde paylaşıldığı formlar hem okuyucuya hem de yazara bilgi vermekle beraber düzeltilmesi gereken yerleri de öğretir.

Kitap Değerlendirme Formu Ne İçin Kullanılır?

Kitap değerlendirme formu yayınevi, yazar ve kitabın konusu hakkında okuyucu görüşlerini öğrenmek ve uygulamak için kullanılır. Bilinmeyen kelimelerin yazara iletilmesini ve daha iyi anlaşılır bir eleştiri yapmaya imkân sunar.

Kitap Değerlendirme Formu Nasıl Yazılır?

Kitap ile ilgili bilgiler (kitabın adı, yazarı, türü-sayfa sayısı, yayınevi, basım yılı ve yeri) kitapla ilgili uygu ve düşünceler (Konu, kişiler, içsel ve dışsal özellikler, yer ve zaman ) ana düşünce, beğenilen cümleler, kitap hakkında yorumun yer aldığı bilgiler, kitap okurken okuyucuda ortaya çıkan hisler ve düşünceler yazılır. Form da 500 ile 750 kelime arası yazılmalıdır.

Kitap Değerlendirme Formu Nereye Teslim Edilir?

Öğrencilerin okumuş oldukları kitapların değerlendirme formları öğretmenlerine teslim edilmektedir. Milli eğitim bakanlığına ve kütüphanede görevlilerine teslimat ise öğretmen tarafından yapılır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir