Kimyager

0

Kimyager Kimyager Ne İş Yapar?

Kimyager ; maddelerin kimyasal yapısını , molekül özelliklerini en iyi şekilde bilip bunların analizini yapan , her cins kimyasal hakkında araştırma yapan ve geliştiren kişidir.

Kimyager Olmak için Ne Okumak Gerekir?

Kimyager olabilmek için fen ve edebiyat fakültelerinin kimya bölümünü bitirmiş olması gereklidir. Aldıkları eğitim süresi dört yıldır ve sürekli kimya derslerinin yanında fizik ve matematik gibi dersler de gösterilmektedir. Eğitim ilerleyen zamanlarında kimyanın temelini oluşturan birçok ders gösterilmektedir. Bunlardan bazıları ; organik kimya , analitik kimya , endüstriyel kimya , fiziksel kimya gibi birçok ders verilmektedir.

Kimyager Nerelerde Çalışabilirler?

Kimyager

 

Mezun olduktan sonra okulda kalıp akademik kariyer yapabilir yada öğretmenlik belgesi alarak okullarda , dershanelerde , kurslarda öğretmenlik yapabilir. Ancak okulda kalıp akademik kariyer yapacak olanlar dil eğitimi almalıdır. Çalışma ortamları çok farklı olacağı gibi sürekli kimyasallarla çalışacakları için sağlıklarına dikkat etmeleri gerekir. Çünkü kimyasallarla sürekli uğraşmak rahatsız edici olabilir. Laboratuar da çalışacak olan kimyagerlerin ; maddelerin saflığını ve niteliğini inceler , oluşan bileşiklerin kimyasal yapısını araştırır , kullandığı madde birden fazla ise yeni oluşacak olan maddenin yapısını inceler , oluşacak olan maddelerin niteliğini arşatırmak üzere testler yapar , endüstriyel anlamda çalışacak ise onlar hakkında geliştirici ve arştırmacı planlar yapar , yanlızca saf kimya değil ecza kimyası ve tarım kimyası hakkında da geliştirici araştırmalar yapar. Kimya hakkında iyi bir araştırmacı olması gerekir

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir