Keiko Belil Yarar Özgeçmiş

0

Keiko Belil Yarar Kimdir?

Keiko Belil Yarar, 16 Ocak 1977 yılında Japonya’nın başkenti olan Tokyo kentinde dünyaya gözlerini açmıştır.

Kendisi Gaye Sökmen Ajansı oyuncularındandır. Keiko İdil Yarar, dizi sektöründeki kariyerine ise 2002 yılında televizyonda gösterime giren “Anne” adındaki diziyle başlamıştır. Dizi sektöründeki kariyerine attığı bu ilk adımdan sonra, ikinci durağı bundan 3 yıl sonraki 2005 yılında gösterime giren “Şöhret” adlı dizide Aylin karakteri ile izleyicinin karşısına geçmiştir. Yine aynı yıl içerisinde 2005 yılında “Ne Seninle Ne Sensiz” adlı dizide ekranlara gelmiştir.

Keiko Belil Yarar Eğitim Bilgileri

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Japonya’da tamamlayan Keiko Belil Yarar, üniversite eğitimi için ise Ankara’ya gelerek Bilkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü burada bitirmiştir. Bu bölümden mezun olduktan sonra birçok tiyatro oyununda yer alan yetenekli oyuncu, aradan geçen bir süre içerisinde gelen birçok teklif üzerine dizi sektörüne geçiş yapmaya karar vermiştir.

 

Keiko Belil Yarar Kariyeri

Güzel oyuncu ardından 2008 yılında “İyi Uçuşlar” adlı dizide yer almıştır. 2011 yılında adından söz ettiren Beni Affet dizisi ile gündemde kendine yer edinmeyi başarmıştır. Oyuncunun bu dizilerle birlikte birçok sinema filmi, dizi ve tiyatrolarda gösterimi olmuştur.

Keiko Belil Yarar Ödülleri

Keiko İdil Yazar, aynı kendisi gibi oyuncu olan Burak Altay ile evlenmiştir. İşte oyuncunun oynadığı tüm dizi ve filmler: ” Kirpi, Havalimanı / İyi Uçuşlar, Şöhret, Ne seninle Ne sensiz Beni Bırakma, Canan, Beni Affet, Limon Ağacı, Yeter Anne. ” Gibi dizilerden de ödüller almayı başarmıştır.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir