Kayıt Erteleme Dilekçesi

0

 Kayıt Erteleme Dilekçesi

Çocuğunun yaşı birinci sınıfa gidecek seviyede olan fakat çocuğunun henüz ilköğretim eğitimi için hazır olmadığını veya çeşitli problemler olduğunu düşünen kişiler kayıt erteleme dilekçesi vererek çocuklarının ilköğretime geçişini erteleme yoluna gidebilirler.

Kayıt Erteleme Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Kayıt erteleme dilekçesi nedir? Neden yazılır? Sorusu çok merak edilmektedir. Bu dilekçe yazımızda belirtmiş olduğumuz gibi çocuklarını kayıt işlemlerini ertelemek isteyen ebeveynler tarafından yazılmaktadır. Kayıt işlemlerini sağlık sorunu veya zorunlu seyahat gibi sebeplerden dolayı erteleyebilirsiniz.

Kayıt Erteleme Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Ebeveynlerden bazıları, kayıt erteleme dilekçesi ne için kullanılır? Sorusunu da sıklıkla sormaktadır. Bu dilekçenin kullanım amacının belirtmiş olduğumuz gibi çocukların eğitim hayatlarını bir sonraki dönem başlatabilmek için hazırlanmış olan bir dilekçe olduğunu söyleyebiliriz.

Kayıt Erteleme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Çocuğunuzun eğitim hayatına başlamasını bir dönem daha ertelemek istediğiniz durumlarda dilekçe yazacağınız sırada bu dilekçeyi ilkokulun müdürlüğüne yazmanız gerekmektedir. Adres bilgilerinin ve tarih bilgilerinin tam olarak yer almasına ve çocuğun TC kimlik numarasının yazmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Kayıt Erteleme Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Çocuğunun sağlık sorunu veya yetersiz gelişimi sebebiyle kayıt ertelemek isteyen veliler dilekçeyi nereye teslim edeceklerini de merak etmektedir. Hazırlamış olduğunuz dilekçeyi çocuğunuzun gideceği ilkokulun müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir. Dilekçe teslim edildikten kısa süre sonra işleme sokularak onay süreci başlar.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir