Kasiyerlik CV Örnekleri

0

Kasiyerlik CV ÖrnekleriKasiyerlik Özgeçmiş Örnekleri

Birçok özel işletmelerde kasiyerlik iş başvurusu için, ayrıntılı yerine basit CV’ler tercih edilmektedir.

Bu nedenle, kendinizi kısaca anlatan basit bir CV hazırlamak, sizin için hızlı bir başvuru yapmanızı sağlarken, işveren açısından da değerlendirmek kolay olacaktır. Çünkü ayrıntılı bir özgeçmiş işverende bilgi kalabalığı algısı yaratmaktadır.

Kasiyerlik için nasıl bir CV hazırlamalısınız?

Öncelikle kasiyerlik iş başvurusu için basit bir CV hazırlamaya özen göstermelisiniz. Bunun için sitemizde yer alan basit CV örneklerini inceleyebilir, dilerseniz boş CV dosyalarından birini hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirip, kolaylıkla doldurabilirsiniz.

Kasiyerlik için CV’nizde şu bilgiler yer almalıdır:

  1. Kişisel bilgileriniz: Ad, soyad, adres, telefon, e-posta, medeni durumu, varsa çocuk sayısı ve yaşı, erkek adaylar için askerlik bilgilerini içermektedir.
  2. İş ve eğitim bilgileriniz: En son mezun olduğunuz okul, kasiyerlik ile ilgili iş tecrübeleriniz
  3. Sertifika ve kurs bilgileriniz: Özellikle, bilgisayar ve yazar kasayla ilgili aldığınız eğitim ve sertifika bilgileriniz, müşteri deneyimleri ile ilgili katıldığınız seminer ya da kurslar
  4. Referans bilgileriniz
  5. Fotoğraf

Çalışma saatleriyle ilgili bir beklentiniz varsa CV’nizde mutlaka belirtmeye özen göstermelisiniz. Yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışmanızı, izin günlerinizi belirtmeniz hem sizin hem de işveren için büyük bir kolaylık sağlayacağını unutmayın.

Kasiyer Özgeçmiş

Boş Kasiyer CV Örnekleri

 

Kasiyerlik için ön yazı örneği

İş başvurunuzda bu işi neden istediğinize dair kısa ve etkili bir ön yazı eklemek size avantaj sağlayacaktır. Örneğin;

Sayın yetkili,

Almış olduğum eğitimler, iş deneyimlerim ve insan ilişkilerinde kazandığım tecrübelerimden dolayı başarılı, aktif bir insan olarak firmanıza yapmış olduğum iş başvurumun değerlendirilmeye alınmasını ve gerek gördüğünüz takdirde daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Ad, soyad, imza

 

 

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir