Karşılıksız Çek Şikayet Dilekçesi

1

dilekce-ornegi

Tüketicilerin yasalar önünde korumaları gereken en doğal haklarından birisi de Şikayet etme hakkıdır. İstemediğiniz ve rahatsız olduğunuz durumları yasal prosedürler çerçevesinde bildirmek için şikayet dilekçeleri hazırlamak ve bu şekilde müracat etmeniz gerekmektedir. Şikayet dilekçesi ile şikayetinizi bildirmenizin ardından yasal süreç başlayacak ve şikayetiniz değerlendirmeye alınacaktır.

Sizlerin şikayetlerinizi bildirmeniz için gerekli dilekçeleri hazırlamakta sizlere yardımcı olabilmek adına, bir çok farklı şikayet dilekçesi örneğine yer verdik. Sizlerin tek yapmanız gereken bu dilekçe örneklerinden sizin şikayetinize uygun olan dilekçe örneğini bulmak ve üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirmek. İndirme işlemi tamamlanınca word belgesinin üzerinde istediğiniz oynamayı yapabilir. İşleminiz bitincede kolayca yazdır tuşuna basarak yazdırabilirsiniz. Kolay gelsin!

şikayet dilekçesi

………….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ               : ……………….
Adres                     :…………
Vergi No

VEKİLİ                                              : Av. ………….. (Tc Kimlik No:…………..)
Adres:………..

ŞÜPHELİ                                            : ………………..
Adres:…………..

KONU                                                : Şüphelinin karşılıksız çek keşide etmek suçundan cezalandırılması talebidir.

 

 

AÇIKLAMALAR

1- Şüpheli; ……. Bankası ……… Şubesinde bulunan …………. numaralı çek hesabından …   ….   20.. keşide tarihli, …….. TL bedelli bir adet çek keşide etmiştir.

2- Çek süresinde bankaya ibraz edildiğinde karşılıksız olduğu görülmüş, çekin arkasına karşılıksız olduğuna dair şerh düşülmüştür.

3- Çek bedeli ödenmemiştir. Karşılıksız çek keşide etmek suçunu işleyen şüphelinin cezalandırılması için sayın savcılığınıza başvurmak zarureti hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER                                : 3167 sayılı kanun ve ilgili mevzuat.

DELİLLER                                            : Suça konu çek, banka kayıtları ve her türlü kanuni delil.

NETİCE VE TALEP                                 : Yukarıda arz ve izah ettiğimiz sebepler dolayısıyla şüphelinin karşılıksız çek keşide etmek suçundan cezalandırılmasını vekaleten arz ve talep ederiz……./…../20…

 

Davacı Vekili
Av. …………….

EKLER
1- Çek fotokopisi.
2- Vekaletname Sureti.

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mehmet kılıç

6 yıldır senetlerim icra dairesini bekliyor hiç bir işlem yapılmıyor icrada bekleyen senetler hakkında bir kanun çıkmasını ve ağır cezalar getirilmesini istiyorum.cezası olmadığı için mal varlıklarını başkasının üzerine yaptırıp alacaklıları mağdur ediyorlar