Kariyer.Net CV Doldur

0

Kariyer.Net CV Doldurma

İnsanların işe başvurmaları artık ilk kuruma gidip görüşerek değil kendi özgeçmişini içerek belgeyi ulaştırması ile olmaktadır. Bu belgeyi bazı kurumlar elden isterken bazıları ise internet üzerinden göndermelerini istemektedir. Ancak kariyer.net gibi iş ilanı sitelerinden kendi CV örneğinizi oluşturup sitedeki iş ilanları incelenerek başvurularda bulunulabilinmektedir. Hem bu şekilde başvuru yaptığınız yer sizin özgeçmişinizi rahatlıkla inceleyebilmektedir. İnternet üzerinden de hazırlansa CV örnekleri benzer yapıdadır. kariyer.net üzerinde de belge hazırlar gibi bilgilerinizi doldurup kaydederek her zaman kullanılabilinmektedir.

Kariyer.net’te Özgeçmişin içeriğinde hangi bilgilerin olması yeterlidir?

İnternet üzerinden de doldurulurken her zaman kişisel bilgiler içinde adres, telefon, e-posta adresi güncel bir şekilde bulunmalıdır. Çünkü iletişime geçilmek istendiğinde o bilgiler kullanılacaktır. Eğitim durumunuzu ilkokuldan üniversite hayatınızın bitimi dahil olması ve alınan derecelerin de içerilmesi gerekmektedir. İş deneyimi ya da staj deneyimi yaşanmış ise bilgilerin ters kronolojik sıra ile isimleri ve süreleri ile birlikte yazılmalıdır. Bilgisayar üzerinde kullanılabilen programlar ve yabancı diller yapılabilinme derecesine göre belirtilmelidir. Okul zamanında ya da sonrasında alınan sertifikalar da belirtilmelidir. En son olarak da kimin referansı ile başvuru yapıldığı en fazla iki tane olacak şekilde yazılmalıdır.

Kariyer.net’te CV Hazırlarken Dikkat edilecekler?

Hazırlanan yazı da özellikle kendinizi kısa ve açık bir şekilde anlatmak avantajdır. Kısa zaman aralığında incelenen özgeçmişlerde konuşma dili, yazı tipi, kullanılan fotoğraf her birine özenle dikkat edilmelidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir