Kamu Yönetimi Ne İş Yapar?

0

Kamu Yönetimi Ne İş Yapar?

Kamu Yönetimi Okuyanların Özellikleri

Kamu yönetimi okuyanlar, öncelikle iyi bir iletişim kurabilme özelliğine sahip olmalıdır. Bölümünün kendine kazandırdığının farkında olarak bunu hizmet olarak insanlara aktarabilmelidir. Kendini her an geliştirme yolunda ilerlemelidir. Her geçen gün bölü ile ilgili gelişmeleri araştırmalı ve hizmet kalitesini artırma adına adımlar atmalıdır. Çalıştığı kurumda gerekli bilgilerle hizmet kalitesini yükseltmelidir. İnsanlarla empati kurabilmeli ve sonucunda onları sakinleştirerek durum açıklaması yapabilmelidir. Bu özellikleri taşıyanlar bölüme tercih yapabilirler.

Kamu Yönetimi Ne İş Yapar

Kamu yönetimi ne iş yapar sorusunu en çok kamu yönetimi okumak isteyenler tarafından araştırılır. Kamu yönetimi son zamanlarda çok sık tercih edilen bölümlerdendir.

Kamu Yönetimi Okuyanların Çalışma Alanları

Lisans mezunu uzman yardımcısı olarak, Danıştay ve Sayıştay, polislik ve subaylığa başvurabilirler, bankacılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları, SYDV personeli olarak çalışma imkânları vardır. Belediye ve kaymakamlıklarda ilgili alanlarda çalışma imkânları da vardır.  İdari mahkemeler ve idari mahkemelerinde idari hakimlik, KİT’ler ile yatırımcı kuruluşlarda orta ve üst kademe yöneticilik, uzman ve müfettişlik, teftiş kurullarında müfettişlik, uzmanlık ve yöneticilik, dış işleri bakanlığında meslek memurluğu ve idari memurluk yapma imkanlarından dolayı çok tercih edilen bölümdür.

Kamu Yönetimi Okuyanlar Kaç Saat Çalışırlar?

Kamu yönetimi okuyanlar çok uzun süre çalışmamaktadırlar. Genelde 8 saat çalışmaktadırlar. Özel sektörde çalışanlar da çalışma kurumlarına göre çalışma saatleri değişmektedir. Devlet dairelerinde çalışırlarsa da standart devlet dairelerinin çalışma saatleri uygulanmaktadır.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir