Kalite kontrol mühendisi maaşı 2016

0

kalite-kontrol-muhendisiKalite kontrol mühendisi maaşları

Kalite kontrol mühendisi üniversitelerin elektrik ,elektronik. makine ve bilgisayar tabanlı mühendislik bölümlerinden mezun olmuş kişilerdir.Ayrıca bazı üniversitelerde direk kalite kontol mühendisliği bölümü de mevcuttur.

Her türlü üretimin bulunduğu tesiste, AR-GE departmanı olan fabrikalarda kısacası makine,alet,  edavat olan her yerde çalışabilirler.Akademik kariyer yapabildikleri gibi,kendi bulundukları sektörde ilerleme gösterebilirler.

İşin planlama aşamasında bulunabilirler,büro işi yapabilirler,ya da devamlı çalışan fabrika veya tesislerde makinaların olduğu bölümlerde çalışabilirler.

Genellikle sayısal zekaya sahip analitik düşünebilen ve organizasyon yeteneğine sahip kişiler arasından seçilirler. Peki kalite kontrol mühendisi maaşları ne kadardır? Değişen firmalara göre inceleyelim.

Diğer Maaşları Hemen Öğrenin!

Kalite kontrol mühendisleri ne kadar maaş alıyor?

Devlet personeli olan kalite kontrol mühendisleri normal mühendis olarak gözüktüğü için mühendis maaşı alırlar. Bu da 2015 yılı itibariyle büro içinde çalışan mühendisler için 3.847 tl’dir. Yıllara göre memuriyet derecesinden maaşları zamlanır.

Özel sektörde ise şirketlere göre maaşlar dalgalanma gösterir.

Örneğin,

Vestel elektronik şirketinde 2016 kalite kontrol mühendisi maaşları net olarak 2250 ile 2650 tl arasında değişir. Şirket bünyesinde yükselmenize bağlı olarak maaşınızda artar.

Yada Alcatel şirketinde 2016 kalite kontrol mühendisi maaşları 2700 ile 2950 tl arasında değişmektedir. Çalıştığınız firmanın ölçeği çalışma saatleriniz ve sizin diploma dışında olan yeteneklerinizle değişkenlik gösterir. Ancak genelleme yaparsak 2015 yılında kalite kontrol mühendisi maaşları 2000 ile 3500 tl arasında değişkenlik gösterir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir