Kabin Memuru Nasıl Olunur

0

Kabin Memuru Nasıl Olunur?

Kabin memuru olmak hemen hemen herkesin hayallerinde yer almaktadır. Çünkü kabin memuru olmanın birçok avantajları vardır. Bunlardan en sık göze çarpanı ve kişileri en çok cezbeden tarafı farklı ülkeleri görme ve gitme şansları elde etmeleridir. Çoğu insanın görmediği birçok yere gidip oraları görme imkanı herkesi cezp etmektedir. Kabin memuru olmanın temel şartları arasında Türkiye vatandaşı olmak, lise ve üniversitelerin en az 2 yıllık bölümlerinden mezun olmak, İngilizce seviyelerinin okuma, yazma, konuşma gibi yetkinliklerinin yeterli düzeyde olması, 18 yaşını doldurmuş bulunmaları, uçuşu engelleyecek herhangi bir hastalığının olmaması, boy ve kilo orantılarının istenilen düzeyde olması gibi şartlar aranmaktadır. Kadınlarda boy 1.60 ve 1.75 olmalı erkeklerde ise bu oran 1.70 ve 1.85 arasında değişmektedir.

Kabin Memuru Ne İş Yapar?

  • Kabin memurları uçakta olan kişilerin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür.
  • Uçak ile yolculuk yapan kişilerin konforunu ve güvenli bir şekilde yolculuk etmelerini sağlar.
  • Uçakta meydana gelebilecek problemler karşısında çözüm üretir ve kişilerin ihtiyaçlarını yerine getirir.

Kabin Memuru Görevleri

  • Uçuş işlemi gerçekleşmeden önce uçak içerisinde kontrol yapar ve uçuşa hazır hale getirilir.
  • Uçuş işlemi gerçekleşmeden önce uçakta meydana gelebilecek problemlerde kişilere yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında bilgiler verir.
  • Yolcuların uçak içerisinde yerleşmelerine yardımcı olur ve yön gösterir.

Kabin Memuru Kaç Saat Çalışmaktadır?

Aylık olarak baz alındığında kabin memuru aylık olarak ortalama çalışma süresi 80 ve 110 saat arasında değişme göstermektedir.

Kabin Memuru Nerede Çalışır?

Sivil havacılık kurallarına göre memurların uçuş süresi 110 saatin üzerine çıkmamaktadır. Aylık kazanç ise firmalara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir