Kabin Memuru Maaşları

0

Kabin Memuru Maaşı 2017

Türkiye’de hali hazırda 6 binin üzerinde kabin memuru bulunur. Kabin memurlarına verilen diğer bir isim hostestir. Önümüzdeki senelerde hava yolu şirketlerinin ve hava limanlarının açılacağı göz önünde bulundurulursa bu rakamın daha da yükseleceği öngörülmektedir. Her dönem popüler olan ve zamanla popülerliğini daha da çok arttıran bu meslek üniversiteye hazırlanacak olan ya da mezun olmuş insanların oldukça dikkatlerini çekiyor.

Kabin memuru ne iş yapar?

Kabin memurları, havada insanların her türlü ihtiyaçlarını gidermek için hazır bir şekilde bulunurlar. Güler yüzlü olmaları çok önemlidir. İnsanları uçakta güler yüzlü bir şekilde karşılamak durumundadırlar. Ve bu güler yüzlülük bütün seyahat boyunca devam etmelidir. Yolcuların yiyecek, içecek, tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmeleri için her türlü bilgiyi onlara sunmakla görevlidirler. Bunlar dışında çıkabilecek sorunlarda sakin kalmayı başarabilmeli, diğer yolcuların panik olmamalarını sağlamalıdır.

Kabin memurları nerelerde çalışır?

Kabin memurları her türlü hava yolu şirketlerinde çalışabilmektedirler. Onların görevi uçuş sırasında yolculara her şekilde yardımcı olmaya çalışmaktır. Kabin memuru olarak görev alabilecekleri başka bir kurum kuruluş bulunmamaktadır.

Kabin Memuru Olarak Çalışmak istiyorsanız, özgeçmişinizi hazırlarken bu Kabin Memuru CV Örneklerinden faydalanabilirsiniz:

Kabin memuru maaşları nelerdir?

Kabin memuru maaşları hava yolu şirketinden hava yolu şirketine farklılık gösteriyor. Örneğin:

  • Türk hava yolları personelleri 3.000 TL ile 3.500 TL arasında maaşlar alıyor.
  • Pegasus hava şirketi ise maaşları ise 2.500 TL ile 3.000 TL arasında değişiyor.
  • Sunexpress hava yolu şirketi personellerine 2.000 TL ile 2.500 TL arasında maaşlar veriyor.
  • Onur air hava yolu şirketi 2.000 TL ile 2.500 TL arasında maaşlarını belirliyor.
  • Atlas global firması maaşları ise 3.000 TL ile 3.500 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Diğer bahsedilmeyen birçok hava yolu şirketinin personel maaşları da bu genel hatlarıyla bu şekildedir.

Kabin Memuru Olarak İş Başvurusu Yaptıysanız Kabin Memurları için hazırladığımız bu mülakat soruları sizlere yardımcı olabilir:

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir